Äripäev • 16. veebruar 2018 kell 6:15

Ülemiste keskus investeerib üle 30 miljoni euro

Ülemiste keskus laieneb. Rimi on laiendustöödeks kolitud ajutiselt väiksemale pinnale.  Foto: Andras Kralla

Ülemiste keskuses algas laiendustöö, millele kulub ligi 35 miljonit eurot, teatas ettevõtte.

Laiendust finantseerib SEB Pank, kellega sõlmiti 115 miljoni euro suurune finantseerimisleping. Sellest 30 miljonit eurot on mõeldud keskuse laiendustöödeks ja ülejäänu olemasoleva laenu refinantseerimiseks. Keskuse uue järgu investeeringu kogumaksumuseks kujuneb ligi 35 miljonit eurot, seisis pressiteates.

Ülemiste keskusesse lisandub 13 000 m² kaubandus- ja meelelahutuspinda. Järgmise aasta suveks on kaubandus- ja meelelahutuskeskuses kino, spordikeskus, batuudikeskus, üle 200 kaupluse, 25 söögikohta ja 1800 parkimiskohta.Keskust hakkab ehitama Fund Ehitus.

“Rimi hüpermarket on kolitud ajutisele pinnale ning nüüd algab põhiline ehitustegevus,“ ütles Ülemiste keskuse tegevjuht Guido Pärnits. Ta rõhutas, et keskus ise jätkab sel ajal oma tavapärast tööd ja on klientidele avatud. “Suurim muutus on see, et Rimi senine osa lammutatakse, selle asemele ehitatakse maa-alune parkla ja kaks maapealset korrust,” rääkis Pärnits.Laiendatud osa suurimaks retnikuks saab Apollo Kino. Apollo Grupi tegevjuht Mauri Dorbek ütles, et liaks kinole on nad arvestanud ka konverentside korraldamisega. Apollo Kino kontseptsioon saab Ülemiste keskuses juurde veelgi uusi lahendusi. Samuti lisandub  O’Learys spordirestoran, rääkis Dorbek.

Uutest brändidest lisanduvad keskusesse Imaginarium, lemmikloomakeskus Pet City, meesterõivaste kauplus Matinique, vabaajarõivaste kauplus Navy & Green ja pesupood Calvin Klein Lingerie ja spordiklubi People Fitness.

Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits rääkis laienemisplaanidest pikemalt eilses Äripäeva raadio sates “Ettevõtte edulugu”.

Hetkel kuum