Mait Kraun • 22. juuni 2018 kell 17:18

Trump ähvardas Euroopa autotööstust

USA president Donald Trump  Foto: Reuters/Scanpix

Ühendriikide president Donald trump ähvardas Twitteris Euroopa Liidu autotootjaid 20protsendilise imporditariifiga, vahendab CNBC.

Trump kirjutas, et kui Euroopa Liit USA autodele suunatud tariife ära ei kaota, siis ei jää Ühendriikidel muud üle kui tegutseda.

Ähvardus tuleb vaid kaks päeva pärast seda, mil USA kaubandusminister Wilbur Ross ütles, et pole veel teada, kas tariife laiendatakse ka autotööstusele või mitte.

Based on the Tariffs and Trade Barriers long placed on the U.S. and it great companies and workers by the European Union, if these Tariffs and Barriers are not soon broken down and removed, we will be placing a 20% Tariff on all of their cars coming into the U.S. Build them here!— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) June 22, 2018

Trumpi säuts mõjutas ka finantsturge – nii BMW, Volkswageni, Fiat Chrysleri kui ka Daimleri aktsiad langesid. USA autotootjate Fordi ja General Motorsi aktsiad võtsid samuti suuna alla.

BMW aktsia langes esialgu üle 2 protsendi, nüüdseks on aktsia veidi taastunud. Daimler odavnes pärast uudist üle 1 protsendi, nüüd on aktsia päeva lõikes langenud 0,3 protsenti.

Tõsi, 20protsendiline imporditariif on veidi madalam kui see, millele Trump on varasemalt vihjanud. Trump proovib tariifidega USA kaubanduse puudujääki vähendada ning ebavõrdset kaubandust piirata.

Hetkel kuum