Äripäev • 28. september 2018
Jaga lugu:

Soome tööstuses tuleb streik

Mitu Soome ametiühingut hakkab tuleval kolmapäeval streikima valitsuse seadusemuudatuse vastu, mis lihtsustaks kuni 20 töötajaga ettevõtetes töötajate töölt vabastamist.

Wärtsilä masinatehas on üks tööstus, mida kolmapäevane streik puudutab.  Foto: EPA

Soome tööstuse liit, ametiühing Pro, teenuste ametiühing PAM ja elektriala esindav Sähköliitto on teatanud ööpäevasest streigist, kirjutas Helsingin Sanomat. Streik algab keskööl.

Liidud nõuavad valitsuselt seadusemuudatuse tagasivõtmist. „Me ei oleks tahtnud nii kaugele minna, aga Juha Sipilä valitsuse paindumatus ei jätnud meile teist võimalust,“ ütles tööstuse liidu esindaja Riku Aalto.

Tööstuse liidu streigis osaleb umbes 22 000 töötajat 150 kohas. Juhtivaid töötajaid esindava Pro streik puudutab tuhatkonda töötajat ja sadat töökohta, kelle hulgas on UMP-Kymmene, Outokumpu ja Wärtsilä. PAMi poolt osaleb streigis tuhatkond töötajat ja juhti ning streik puudutab 94 kohta. Sama palju on osalejaid Sähkoliitto poolt kokku 150 kohas.

Varem on kolmapäevasest streigist teada andnud toidutootjad, kellest osaleb 4500 töötajat, teiste seas Atriast, Hartwallist, Fazerist ja Saarioinenist.

Jaga lugu:
Hetkel kuum