Äripäev • 16. oktoober 2018 kell 10:01
Stockmann peaks peagi tegevuse Peterburis lõpetama.  Foto: EPA

Stockmann lahkub Venemaalt lõplikult

Stockmann müüb Peterburis asuva Nevsky Centre PPF Real Estate’ile 171 miljoni euroga, mis leevendab ettevõtte võlakoormat, kirjutab Kauppalehti.

Tehing puudutab Stockmanni Venemaa tütarfirmat OOO Stockmann Nevsky Centre, millele keskus sajaprotsendiliselt kuulub.

Stocmann saab kassavoogu pärast makse 139 miljoni euro suuruse lisaraha.

Tehing vajab veel Venemaa konkurentsiameti heakskiitu. Plaanis on tehinguga lõpule jõuda selle aasta jooksul.

Stockmanni tegevjuht Lauri Veijalainen pole Nevsky Centre eest saadud hinnaga päris rahul. „Venemaa kinnisvaraturg on sanktsioonide tõttu keerulises olukorras. Kinnisvaratehingud ja uued investeeringud Venemaale on vaibunud. Turu olukorda näitab see, et minu teada on Nevsky müük selle aasta Venemaa suurim kinnisvaratehing.“

Ostja on Tšehhis asutatud investeerimisfirma PPF Real Estate, kellel on 2 miljardi euro väärtuses kinnisvara Euroopas ja Venemaal. Kogu kontsernil on vara Stockmanni teatel 38 miljardi euro eest.

Stockmann on Peterburi kaubanduskeskusele ostjat otsinud juba kaks aastat. Keskus valmis 2010. aastal ja sellesse on investeeritud 185 miljonit eurot.

Stockmann saab Venemaalt mõningat tulu edasi brändi nime kasutamise eest. Seitse Stockmanni kaubamaja ostnud Reviva kavatseb rajada veel 10 uut aastaks 2021 ja maksab nime kasutamise eest litsentsitasu teatud protsendi käibelt.

Stockmann läks Venemaale 1989. aastal, esimene täismõõdus kaubamaja avati 1990. aastal. Kui ettevõte müüs tegevuse Venemaal, oli seitsme kaubamaja käive 240 miljonit eurot ja ärikahjum 26 miljonit eurot aastal 2014.

Hetkel kuum