Jaga lugu:

Tripla büroohoone ehitusgraafik muutus

Windoori tehas Sauel.  Foto: Liis Treimann

Tripla büroohoone, mis on üks osa Helsingisse rajatavast Tripla suurest ehitusprojektist, tööde graafik muutus.

Äripäev kirjutas möödunud nädalal, et Eesti ettevõte Windoor lööb kaasa Soome megaprojektis Tripla, kus katab klaasfassaadiga nii Soome kõigi aegade suurima kaubanduskeskuse Mall of Tripla kui ka arenduse ühe büroohoone fassaadi.

Ühtlasi kirjutas Äripäev, et Äripäeva käsutuses on algne tööde graafi, mille järgi oli Windoor töödega ajast maas.

Artiklis sai sõna ka Windoori juht Mailis Lintlom, kes ütles, et kõik tööd on graafikus.

Nüüd selgub aga, et Windoori tööde graafik on muutunud. Tripla ehitaja ja arendaja YIT tootejuht Pekka Luukkonen ütles Äripäevale nädala lõpus saadetud kirjalikus kommentaaris, et Windooril oli probleeme klaasitootjaga, kelle masin oli sügisel katki.

“Aasta lõpus tegime me Windooriga uue graafiku ning pärast seda on tööd toimunud vastavalt graafikule,” ütles Luukkonen.

Äripäeva ja kõigi alltöövõtjate käsutuses oleva esialgse graafiku alusel oleksid Windoori tööd pidanud büroohoones lõppema enne eelmise aasta lõppu.

Äripäev saatis Luukkonenile tutvumiseks ka tööde graafiku ühes küsimusega, kas tegu on kõige viimase ehk kehtiva graafikuga. Luukkonen sellele küsimusele ei vastanud.

Samuti ütles Luukkonen, et klaasfassaadi paigaldamisel pole mingit mõju sisetööde tegemisele ning Tripla büroohoone saab valmis õigel ajal.

Lähtuvalt muudetud graafikust tehakse Äripäeva allikate sõnul ümber ka Äripäeva ja kõigi alltöövõtjate käsutuses olev graafik. Need konsultatsioonid Äripäeva allikate sõnul veel käivad.

Windoori juht Mailis Lintlom graafiku muudatustega seotud küsimustele ei vastanud.

Äripäev

Toimetus on algset artiklit täiendanud 05.02.2019, sest pärast artikli ilmumist sai Äripäev teada, et Windoor ja YIT on kokku leppinud uues tööde graafikus ning pärast seda on YIT-i esindaja sõnul Windoori tööd toimunud vastavalt graafikule. YIT esindaja hindab, et klaasfassaadi paigaldamisel pole mingit mõju sisetööde tegemisele ning Tripla büroohoone saab valmis õigel ajal.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum