Äripäev • 5. aprill 2019 kell 7:43

Maksuamet kutsub ettevõtjaid viivitamatult Brexitiks valmistuma

Brexiti hääletus, häältelugemine Londonis.  Foto: Andres Haabu

Maksu- ja tolliamet kutsub üles ettevõtjaid vaatama viivitamatult üle Ühendkuningriigi Euroopa Liidust väljaastumise mõju oma ärile.

Vajadusel peaksid ettevõtjad kiirendama vastavaid ettevalmistusi, seisis maksuameti teates.

Kui Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise hetkeks ei sõlmita Euroopa Liidu ja Suurbritannia vahel väljaastumislepingut, mis kehtestaks üleminekuperioodi kuni 2020. aasta lõpuni, siis on Suurbritannia lahkumisest alates käsitletav kui kolmas riik, millele ei kohaldu Euroopa Liidu tolliliidu soodustused, selgitas amet.

"Selleks olukorraks valmis olemiseks tuleb igal ettevõttel hinnata oma tegevus Suurbritannia suunal. Brexit mõjutab kindlasti ettevõtet, kui see tegeleb Suurbritanniast kaupade või teenuste ostmise või nende sinna müügiga, samuti kui ettevõttele kuuluv kaup liigub läbi Suurbritannia, seisab ameti teates.

Tööjõumaksude korrektseks maksmiseks peaksid Suurbritanniast pärit tööjõudu kasutavad või sinna töötajaid lähetavad ettevõtted hindama, kas Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust toob neile lisaks välistööjõu kasutamisega seotud reeglite muutumisega kaasa ka muudatusi maksustamises.

Maksuameti soovitused seoses Brexitiga

Tollivormistusteks on nõutav ettevõtjate registreerimise ja identifitseerimise (EORI) number, mida tuleks aegsasti taotleda maksu- ja tolliameti kodulehe kaudu.

Tutvuge Eesti tollitariifistikus Suurbritanniast sissetoodavatele kaupadele rakenduvate maksumäärade ja Euroopa Liidu sisseveole kehtestatud piirangute või erinõuetega (nt eriluba või litsentsi taotlemise vajadus).

Tutvuge maksu- ja tolliameti kodulehel tollialaste suuniste ja juhistega rubriigis „Toll, kaubavahetus“ ja/või registreerige personaalsele nõustamisele telefonil 880 0814 või meilil tolliinfo@emta.ee.

Tutvuge maksustamisega seotud muudatustega maksu- ja tolliameti kodulehel.

Hetkel kuum