Äripäev • 20 aprill 2019

Politsei keelas Sõnajalgade arendusel viibimise

Ida-Viru maavanem esitas 2017. aasta aprillis ootamatult kohtusse protesti Lüganuse vallavalitsuse poolt Andres ja Oleg Sõnajala Aidu Tuulepark OÜle antud tuulikute ehituslubade tühistamiseks. Fotol allkirjastavad neidsamu lube 2015. aastal pidulikult Andres Sõnajalg (vasakul) ja Lüganuse vallavanem Viktor Rauam.  Foto: Raul Mee

Politsei kehtestas eile tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti palvel Oleg ja Andres Sõnajala arendatavas Aidu tuulepargis viibimise keelu.

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet tegi 12. aprillil ettekirjutuse ehitustegevuse peatamiseks Aidu tuulepargis. Vaatamata ettekirjutusele ja sunniraha hoiatusele jätkus ehitustegevus ka eile, seisab ameti pressiteates.

Amet kirjutab, et on hoidnud ehitustegevusel pidevalt silma peal ning eile fikseeritud olukord näitas, et ehitustegevuse jätkumisel oleks olnud pöördumatud kahjud. "Sellest tulevalt tegi amet politsei poole ametiabi pöördumise ehitustegevuse reaalseks peatamiseks ning politsei kehtestas kuni 22. aprillini (kaasa arvatud) Aidu tuulepargis viibimise keelu," seisis teates.

"See on pretsedenditu ja jõhker samm, kuivõrd meil on olemas kõik load ja kõik õigused oma tuulikute püstitamiseks. Kohalik omavalitsus on korduvalt kinnitanud, et meil on olemas kehtiv ehitusluba ja kõik vajalikud kooskõlastused ning õigused tuulikute püstitamiseks," kommenteeris mõni päev tagasi ameti ettekirjutust Eleon AS juhatuse liige Oleg Sõnajalg Postimehele.

Peamine põhjuse ettekirjutuseks annab amet teatel hinnang, mille kohaselt kujutaks tuulepargi püstitamine endast ohtu riigi julgeolekule. Samuti on amet seisukohal, et arendaja ehitustegevus on ebaseaduslik, kuna Aidu tuulepargi arendajal puudub kehtiv ehitusluba.

Oleg Sõnajalg ütles ERRile sel nädalal, et hoolimata keelust jätkatakse Aidus montaažiga. "Aidu tuulepargis alustati montaažitöödega kehtivate ehituslubade alusel. Vastavaid ehituslube ei ole kohtus vaidlustatud ning nende kehtivust pole peatatud. Ehitusload on väljastanud kohalik omavalitsus, kes enne montaažitööde algust kinnitas, et ehitusload kehtivad ning vastavast on ka tööde teostamisel juhindutud," põhjendas Sõnajalg.

Hetkel kuum