Äripäev • 12. juuni 2019 kell 10:45

Reps tahab Euroakadeemia kinni panna

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps näeb põhjust Euroakadeemia sulgeda.  Foto: Liis Treimann

Mailis Repsi juhitav haridus- ja teadusministeerium teeb valitsusele ettepaneku võtta Euroakadeemialt ära õppeõigused pikka aega süvenenud probleemide tõttu.

Haridusministeeriumi teatel osutavad riikliku järelevalve tulemused tõsistele ja pikka aega süvenenud probleemidele Euroakadeemia õppetöö läbiviimises, kõrgkooli juhtimises ja jätkusuutlikkuses. Praegu 280 üliõpilasega Euroakadeemial keelatakse uute üliõpilaste vastuvõtt.

Ministeeriumi asekantsler Indrek Reimand tõdes, et Euroakadeemia õppetegevus ei vasta kõrgkoolile esitatavatele nõuetele ning olukorra paranemise märke ei paista.

"Kui kõrgkool ei suuda tagada õppe kvaliteeti, siis sellega rikutakse nii üliõpilaste, tööandjate kui ka kõigi teiste huvipoolte õigustatud ootust kvaliteetsele kõrgharidusele ning seda ei saa lubada," ütles Reimand pressiteates.

Euroakadeemia õppe õigused on kavas tunnistada kehtetuks alates 31. augustist 2020. Tänavu sügisel algava õppeaasta jooksul on võimalik enamusel praegustest üliõpilastest kõrgkool lõpetada.

Möödunud aasta augustis tegi Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri kõrghariduse hindamisnõukogu otsuse mitte akrediteerida Euroakadeemiat.

Probleemidele Euroakadeemias on osutanud ka politsei-ja piirivalveamet, kes tunnistas detsembris 2018 kõrgkooli teist korda ebausaldusväärseks. Seetõttu ei saanud Euroakadeemia enam võtta vastu välisüliõpilasi kolmandatest riikidest.

Hetkel kuum