Äripäev • 17. juuni 2019 kell 6:28

LHV liitub Luminori pangaautomaatide võrguga

LHV ja Luminori kliendid saavad üksteise pangaautomaatidest edaspidi raha tasuta välja võtta.  Foto: LIIS TREIMANN

LHV pangast saab osaline Eesti ühises sularahaautomaatide võrgus, mille teine osaline on Luminor.

Seni olid automaadid ühisesse võrku pannud Luminor ja Danske, kuid seoses Danske Banki pangandustegevuse lõpetamisega Eestis väljub pank Danske-Luminori ühisest sularahaautomaatide võrgust, teatas LHV.

"Senises Eesti ühises sularahaautomaatide võrgus oli kaks panka, Danske ja Luminor, kes said kõiki 100 automaati pakkuda oma klientidele kasutamiseks. Ühisvõrk toimis Danske kaardimakste litsentsiga ja Danske poolt oli tagatud ka ATM-de sularaha. Kuna Danske lõpetab tegevuse Eestis, siis LHV võtab üle Danske rolli ühises sularahaautomaatide võrgus, hakates seda võrku ühtlasi igapäevaselt teenindama oma kaardimaksete litsentsiga ja tagades ka seal vajaliku sularaha," selgitas LHV kommunikatsioonijuht Priit Rum.

"Mul on partnerluse üle Luminoriga väga hea meel. Meie liitumist ühise sularahaautomaatide võrguga võib pidada märgiliseks sündmuseks, millega liigume sammu võrra lähemale ühisele sularahaautomaatide võrgule Eestis," ütles LHV Panga juhatuse esimees Erki Kilu.

5. juunil allkirjastasid Danske Bank ja LHV Pank lepingu, mille kohaselt kavatseb LHV omandada Danske eraklientide laenuportfelli. Seetõttu on ka LHV Panga liitumine sularahaautomaatide ühisvõrguga loogiline samm.

Luminor on loobumas sularaha kasutamisest kontorites

Luminori jaepanganduse juht Kerli Gabrilovica ütles, et pank on muutmas oma kontorite kontseptsiooni Baltikumis ning viib kontorite letiteenindusest sularaha täielikult üle automaatidesse.

Hetkel kuum