Äripäev • 20. juuli 2019 kell 12:48

Lätlased pole 5G jaoks valmis, aga tahavad sellega maailma vallutada?

Läti esimene 5G leviala on Riias ja Liepajas.  Foto: pixabay.com

Läti telekomi ettevõtte Latvijas Mobilais Telefons (LMT) direktori Juris Binde arvates ei ole 5G võrk veel valmis üldise avaliku kasutuse jaoks. Läti rahvusringhäälingule ütles ta, et praegu oleks see heal juhul mõeldud veel tehnoloogiatööstusele kasutamiseks ja haldamiseks.

LMT avas eile suure avatseremooniaga Läti esimese 5G leviala, mis levib Riias ja Liepajas. "5G-võrk võimaldab välja töötada asjade interneti lahendusi, pakkuda tehisintellekti jaoks vajalikku kiirust ja võimsust ning pakkuda operatiivset stabiilsust ja turvalisust kaugoperatsioonide jaoks, luues kohandatud teenuse parameetreid ja lahendusi," ütleb LMT ametlik teadanne.

Sellegipoolest, tavaliste nutitelefonide kasutajad saavad 5G hüvedest kasu vaid kaudselt, sest 5G seadmed ei ole tavakasutajatele veel saadaval. Samuti muud vahendid, näiteks ruuterid, vajavad veel 5G standarditele viimist, ütles Binde.

5G ruutereid hakkab LMT välja töötama koostöös tehnoloogiaettevõttega MikroTik, aga need ruuterid on eelkõige mõeldud tööstuslikuks kasutuseks. "See on tohutu pingutus ja saavutus koos globaalse potentsiaaliga. See Läti toode võiks olla eksporditav," oli Binde lootustandev.

"Paljud riigid on teatanud, et hakkavad sujuvat viienda generatsiooni võrgu leviala pakkuma, aga see ei kõla kuigi usutavalt," ütles Binde, et veel ei ole võimalik kusagil sujuvat ühendust lubada.

Hetkel kuum