Rivo Sarapik • 20. mai 2017 kell 7:37

Eesti paremad juhid annavad aru

Vasakult Harju Elektri juht Andres Allikmäe, ABB pikaaegne juht Bo Henriksson ja Eften Capitali juht Viljar Arakas.  Foto: Urmas Kamdron

Sel nädalal selgus Parim Juht 2017. Tiitli pälvis pikaaegne elektroonikatööstuse ABB juht Bo Henriksson. Kelle alluvuses tahaksid aga finalistid ise töötada ning millise hinde enda tööle panevad, seda saad teada kolme finalistiga tehtud raadiosaatest.

Esimene finalist, Harju Elektri pikaaegne juht Andres Allikmäe selgitas, et talle meeldib juhina, kui talle vahel koht kätte näidatakse. Miks tema arvates ei ole juhid teravad pliiatsid, kes teda inspireerib ning mis motiveerib pärast aastakümneid samas ettevõttes endiselt tüürima ning paljust muust, saad teada saatest.

Teine finalist, Eften Capitali juht Viljar Arakas räägib intervjuus muu hulgas, et endas peab kogu aeg kahtlema ning miks meele muutmine pole märk selgrootusest, vaid tarkusest. Kelle alluvuses ta tahaks töötada ning mis hindega hindab siinsete juhtide pingutusi, saad teada saatest.

Kolmas finalist, ABB pikaaegne juht Bo Henriksson andis teatepulga küll üle, kuid räägib intervjuus, mida ta nüüd edasi tegema hakkab, miks ta Elon Muski ja Indrek Neivelti omale ülemuseks soovib ning jagab oma kolme juhtimistõde, mida veerand sajandit juhtimist talle õpetas.

Eesti paremad juhid on tuntud oma valdkonnas, kuid vähem teatakse neid juhtide ja inimestena. Et neid ootamatute külgede alt avada, küsisime neilt küsimusi, mida neilt tavaliselt ei küsita. Vaata videost, kes on tänavused finalistid.

Konkursi korraldasid Pärnu Konverentsid, Tööandjate Keskliit, personalijuhtimise ühing PARE, ajalehed Äripäev ning Postimees.

Eelmisi ja järgmisi Äripäeva veebiraadio saateid kuula www.aripaev.ee/eetris

“Äripäev eetris” podcast'i saab kuulamiseks tellida iTunesis või kasutada RSSi (paremklikk ja kopeeri link) meelepärases meediaesitajas. Saadet saab mp3-failina alla laadida siit.

Hetkel kuum