Raido Neemre • 21 aprill 2014

Vaesed ameeriklased eelistavad investeerida kulda

Gallupi viimase hiljutise uuringu kohaselt eelistavad ameeriklased pikaajalisteks investeeringuteks kinnisvara. Nende teisteks valikuteks olid kuld, aktsiad, investeerimisfondid, säästukontod ja võlakirjad. 30% küsitlusele vastanutest eelistas kinnisvara, 24% kulda ja aktsiaid ning 14% vastas, et nad eelistavad säästukontosid; vaid 6% vastanutest märkis oma kindlaks eelistuseks võlakirjad.

Võlakirjade nii madal eelistatus ei ole üllatav, võttes arvesse investorite põgenemist sellistest fondidest nagu Pimco Total Return Fund. Võlakirjad on juba mitu aastat olnud ühed mitte-eelistatuimad investeeringud.

Sellel aastal oli küsimustikku esmakordselt valikuna lisatud kuld. Küsitluses osales 1026 täiskasvanut.

Gallupi sõnul on üha kasvavad kinnisvara hinnad kõigest üks põhjuseid, miks ameeriklased eelistavad oma raha taas kinnisvarasse paigutada. 2002. aastal, kui USAs oli kinnisvarabuum ning kui kuld ei olnud veel üks valikuvariantidest, siis pooled küsitletud ameeriklasest eelistasid investeeringuteks kinnisvara. Praegusel hetkel on uute majade müük ajalooliselt madalal tasemel; samas on aga hinnad viimase aasta jooksul kasvanud enam kui 13%.

Kinnisvarasse eelistavad investeerida aga suurema sissetulekuga inimesed, kes elavad majades mille hinnad algavad 75 000 dollarist. Küsitlusest selgus, et 31% ameeriklastest, kelle sissetulek on madal ja kes elavad majades, mis maksavad vähem kui 30 000 dollarit, usuvad, et kuld on parim investeering. Kullale järgnes 28% kinnisvara ning 13% aktsiad.

18-29 aastased noored ameeriklased eelistavad kulda, kinnisvara ja aktsiaid peaaegu võrdselt, vastavalt siis 25%, 21% ning 24%, 23% eelistasid aga säästukontosid.

Hetkel kuum