Koolipoisist peaministriks

11. november 2016, 08:00
Andrei Hvostov
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161111/OPINION/161119976/AR/0/Andrei-Hvostov.jpg

Tallinna Reaalkooli poisid on uhkeks läinud, ja põhjusega, ironiseerib kirjanik ja ajakirjanik Andrei Hvostov.

Taavi Rõivase peaministriks olemine on kindlasti mõjutanud Tallinna Reaalkooli õpilaste enesehinnangut ning võib-olla ka maailmavaadet, sest nad võisid Eesti Vabariigi peaministrit pidada oma koolivennaks. Reaalkooli poisid olevat üpris kõrgiks läinud, ja miks ka mitte – on tõestatud, et koolipingist saab otse kõrgesse ametisse tõusta.

Reformierakonnale mõeldes teeb südame soojaks 2007. aastal välja hõigatud lubadus, et Eesti viiakse 15 aastaga Euroopa viie jõukama riigi hulka. Kindlasti see teostunukski, kui mitte sise- ja välisvaenlaste riukad poleks asja ära rikkunud. 

Läbi on nüüd saanud pronksiööga tekkinud ning siis kinnistunud poliitiline dualism, kus „valgetel“ jõududel piisas valimistel võitmiseks lihtsalt sellest, et nad tõrjusid „tontmustasid“ jõude, kelle jõudmine Toompeale tähendanuks vabariigi lõppu ja oblasti algust. Vastutasuks võtsid need „tontmustad“ üle vabariigi pealinna, muutes selle oma vürstiriigiks, kus elab umbes 30 protsenti Suur-Eesti elanikest ja kus asub 60 protsenti selle majandusest. Niisuguse kaherattalise igiliikuri laialilammutamine on epohhi loov sündmus. 

Äripäev pöördus kolme ja poolesaja arvamusliidri, omaniku ja juhi poole, kellelt palus kommentaare käimasoleva suure poliitilise muutuse kohta. Laekunud vastuseid avaldame jooksvalt, üldistuse teeme reedel ilmuvas kokkuvõtlikus loos.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2016, 12:13

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing