13. oktoober 2014
Jaga lugu:

Aktsiad hakkavad peale väikest korrektsiooni taas rallima?

Börs
Börs  Foto: Bloomberg

Peale kolme ränka nädalat Wall Streetil võib aktsiaturg kaotada veel 10% oma praegusest tasemest enne kõrgemale sööstmist, vahendab CNBC.

“Eelmisele nädalal kukkus S&P 500 indeks üsna kriitilisele tasemele, langedes lausa 1904 punktile,” sõnas Raymond Jamesi tegevjuht Jeffrey Saut.

Ta lisas, et lühikeses perspektiivis oli indeks siiski väga ülemüüdud.

Saut viitas turgu soodustavatele faktoritele nagu näiteks madalam kütusehind, mis suure tõenäosusega hoogustab pühadeaegset ostlemist.

“Edasiviivad jõud on liiga võimsad: energia sõltumatus, tootmise elavnemine ning odav kapital,” sõnas ta.

Pennsylvania Ülikooli professor Jeremy Siegel usub, et odavamad energiahinnad soodustavad tarbijate kulutusi ning aitavad aktsiatel kõrgemale kerkida. Siiski ei usu ta turgude peatsesse korrektsiooni.

“Enamus ajast suudab turg valdava osa inimestest ära petta. Seega need, kes ootavad 10% korrektsiooni, mida meil ei ole olnud 2-3 aastat, peavad pettuma,” märkis Siegel

“Kui see ka tuleb, siis ma usun, et see on suurepärane pikaajaline stardipositsioon. Ma arvan, et aasta või paar oleme oma aktsiatega veel kindlasti õnnelikud,” märkis ta.

Sauti optimismi jagas ka Citigroupi turuanalüütik Tobias Levkovich, kelle sõnul on ettevõtlussektor taas jalule tõusmas. Ettevõtete tegevjuhid tunnevad ennast taas kindlamalt, palkavad uut tööjõudu ning investeerivad enam ettevõttesse.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt