Rainer Saad • 13. juuli 2015 kell 10:15

Ekspert: Apple’i aktsia müümine oleks patt

Apple.  Foto: EPA

Apple’i aktsia langes eelmisel nädalal üle pooleteise protsendi, kuid üks tippanalüütik ütles CNBC-le, et see ei peaks investorites ebakindlust tekitama, vaid on pigem ostuvõimalus.

Evercore ISI tippanalüütik Richard Ross ütles, et tehniliste andmete järgi pole aktsial midagi viga ning ühineda nendega, kes aktsiat müüvad, oleks patt. „Euroopast on oodata selgust ja see tähendab börsile tõusu,“ ütles Ross Kreeka kokkuleppe kohta.

Ross ütles, et tema on Apple’i aktsia ostja. „Aktsia kaupleb endiselt üle 200 päeva ja 50 nädala libiseva keskmise, mida tehnilised analüütikud näevad positiivse arenguna,“ lisas ta.

Praegune Apple’i aktsia langus on tingitud Kreeka ebakindlusest ning Hiinast, kus FactSeti andmetel saab tehnoloogiahiiglane 16,2 protsenti kogukäibest. Hiina aktsiaturud on olnud äärmiselt volatiilsed ning see on hirmutanud ka jaeinvestoreid.

Viimase kuuga on Shanghai Composite indeks kukkunud üle 20 protsendi ja seda vaatamata erinevatele meetmetele, millega Peking on enda börsi elavdada üritanud.

Vaatamata eelmainitud probleemidele, usub Ross, et praegu on hea koht Apple’i aktsia ostuks.

Hetkel kuum