Mait Kraun • 21. august 2015 kell 7:17

Turud panustavad Hiina jüaani edasisele devalveerimisele

Turgudel panustatakse Hiina jüaani langusele.  Foto: EPA

Hiina jüaani langusele panustavate positsioonide hulk on kasvanud pärast devalveerimist viie aasta kõrgeima tasemeni, vahendab CNBC.

Hiina Keskpank alustas möödunud nädalal devalveerimisega ja jüaan odavnes dollarisse eelmisel nädalal rekordilised kolm protsenti.

Keskpank on kinnitanud, et rohkem jüaani ei devalveerita. Paljud kauplejad ja majandusteadlased on aga seisukohal, et poliitiline surve edasiseks devalveerimiseks on kesise ekspordi tõttu siiski olemas.

ANZ pank oli üks esimesi, kes vähendas Hiina jüaani kursi prognoosi. Nad ootavad, et valuuta odavneb dollarisse veelgi ja jõuab aasta lõpuks 6,55 dollarini. Praegu peab ühe dollari eest välja käima 6,40 jüaani. Langusele panustavate positsioonide hulk on jõudnud aga kõrgeima tasemeni alates 2010. aasta aprillist, selgub Reutersi tehtud küsitlusest, kus osales 20 fondihaldurit.

Hiina aktsiaturg on muutunud aga äärmiselt volatiilseks ja kõikumine on päevas kohati 5-6 protsenti. Valitsus on üritanud turgu stabiliseerida juba kuu aega. Järsud kõikumised aga näitavad, et investoritel ei ole valitsuse tegevusse usku.

Hetkel kuum