Kadi Neemre • 10. detsember 2015 kell 19:13

Kuhu tasub investeerida 2016. aastal?

Foto: EPA

Investorid, kes ootavad 2016. aastalt positiivseid tulemusi, peaksid State Street Global Advisorsi investeerimisstrateeg Michael Arone’i sõnul kaaluma regionaalsete pankade ja ehitusfirmade aktsiaid, vahendab CNBC.

“2016. aasta lävepakul olles peaks aktsiate ostu kaaludes mõtlema sellele, millised ettevõtted suudavad kasvatada oma kasumeid, kes suudab kasu lõigata üsna heas olukorras olevatest USA tarbijatest ning millised turu osad võivad rahanduspoliitika normaliseerumisest kasu lõigata,” märkis Arone.

“Meie usume, et koduehitajad ja regionaalsed pangad sobituvad selle kirjeldusega,” sõnas ta.

Arone prognoosis ka, et USA majandusel saab ees olema üsna karm aasta ning majandus kasvab ebaühtlaselt.

Deutsche Banki analüütik Joseph LaVorgna sekundeerib Arone’i arvamusele.

“Ma usun, et majandus kasvab järgmisel aastal võrreldes eelmise aastaga 2,2%. 2017. aastal peaks kasv jääma umbes 2% juurde.”

Nii Arone kui LaVorgna märkisid, et nad usuvad, et Föderaalreserv tõstab järgmisel nädalal intressimäärasid.

Föderaalreserv pole intressimäärasid tõstnud ligi kümme aastat; alates finantskriisist on intressimäärad olnud nullilähedased.

CME Group’i FedWatch prognoosi kohaselt usub 85% analüütikutest, et Föderaalreserv tõstab järgmisel nädalal intressimäärasid.

JPMorgan Fundsi globaalsete turgude analüütiku David Lebovitzi sõnul tähedaks intressimäärade tõstmine ühtlasi seda, et kaoks ebakindlus, mis praegu turge ja järgmise aasta majandust ümbritseb.

 

 

Hetkel kuum