Iraani esindaja OPECis Mehdi Asali lausus, et Iraani ja Saudi Araabia omavaheliste suhete pingestumine globaalset naftaturgu pikaajaliselt ei mõjuta, vahendab Reuters.
- Iraani esindaja hinnangul sõltub natfa hind eelkõige nõudluse ja pakkumise vahekorrast. Foto: Epa
Asali hinnangul mõjutab
nafta hinda oluliselt suuremal määral see, missugune on turul nõudluse ja pakkumise suhe. „Poliitilise pingestumise mõju kujuneb naftaturule lühiajaliseks ning turg rahuneb, kui on näha, et naftaga varustamine on kindel,“ ütles Asali.
Asali hinnangul on naftaturu suurimaks ohuks endiselt ületootmine ning ta kutsus neid riike, kes pärast Iraanile peale pandud sanktsioone naftatootmist suurendasid, seda vähendama, et turgu stabiliseerida.
Brenti toornafta hind langes täna 1 protsendi võrra viimase 11 aasta madalaima hinna taseme lähedale, kuna suurenenud pakkumine ning naftavarud kaalusid üles kahe Lähis-Ida naftatootja omavaheliste suhete pingestumise.
Saudi Araabia ning mitmed teised sunniitlikud Araabia maad on katkestanud suhted Iraaniga pärast seda, kui Teheranis toimus rünnak Saudi Araabia saatkonnale. Rünnaku põhjuseks oli pahameel selle üle, et sunniitlikus Saudi Araabias hukati šiia vaimulik.
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.