Pille Ivask • 11. veebruar 2016 kell 5:54

Twitteri tulemused panid aktsia langema

Twitter  Foto: epa

Kuigi Twitteri neljanda kvartali tulemused vastasid üldjoontes analüütikute ootustele, kukkus aktsia hind, kuna aktiivsete kasutajate arv järjest väheneb.

Neljandas kvartalis kujunes kasumiks ühe aktsia kohta 16 senti, ettevõtte käive jäi 710 miljoni dollari juurde, vahendab CNBC. Analüütikud olid oodanud nelja sendi võrra väiksemat kasumit aktsia kohta, käibe suurus vastas ootustele.

Pärast tulemuste teatamist kukkus Twitteri aktsia järelturul 11 protsenti. Languse põhjuseks on sotsiaalmeediakanali teadaanne, et aktiivsete kasutajate arv on vähenenud. Kui neljandas kvartalis oli Twitteril 305 miljonit igakuist aktiivset kasutajat, siis kolmandas kvartalis oli tulemus kahe miljoni kasutaja võrra parem. Wall Street ootas, et igakuiste aktiivsete kasutajate arv tõuseb neljandas kvartalis 309 miljonini.

„Kuigi me nägime, et igakuiste aktiivsete kasutajate seas on langus, näeme me ka seda, et jaanuaris on aktiivsus taastunud kolmanda kvartali tasemele. Oleme kindlad, et see trend jätkub,“ teatas ettevõte. Twitteri teate kohaselt tuleb aktiivsete kasutajate arvu vähenemisel ning selle mõju hindamisel arvestada ka hooajatrendide rolli.

Hetkel kuum