Olavi Teppan • 31. märts 2016 kell 13:00

S&P langetas Hiina reitingu väljavaadet

Hiina majandus vajab reforme.  Foto: Reuters/Scanpix

Reitinguagentuur Standard & Poor’s langetas Hiina krediidireitingu väljavaate stabiilsest negatiivseks, tuues põhjuseks, et riigi majanduse tasakaalustamine kulgeb tõenäoliselt oodatust aeglasemalt.

„Kärpisime väljavaadet kooskõlas oma revideeritud ootusega, et Hiina valitsuse krediidikõlbulikkusele avaldavad majanduslikud ja finantsriskid järjest suuremat mõju,“ kommenteeris Standard & Poor’s oma tänast otsust. „Oleme seisukohal, et järgmise viie aasta jooksul saavutab Hiina tagasihoidlikku edu majanduse toetamisel ja krediidikasvu aeglustamisel.“

Hiina pikaajaline krediidireiting on nüüd negatiivse väljavaatega AA–. Hiina reitingu väljavaadet langetas märtsi alguses ka reitinguagentuur Moody’s, viidates valuutareservide vähenemisele ja riigirahanduse nõrgenemisele.

Deflatsiooniline sisemajandus ja nõrk välisnõudlus on ajendanud Hiinat majandust ühelt poolt reformima, teisalt stimuleerima. Hiina majanduskasv jääb S&P ootuste kohaselt järgmise kolme aasta jooksul 6protsendiliseks või pisut kõrgemaks. Jätkusuutlik investeeringute tase on S&P hinnangul 30–35% SKTst, mida Hiina võib reitinguagentuuri arvates tunduvalt ületada.

Hetkel kuum