Mait Kraun • 13. aprill 2016 kell 16:14

Yellen: kardame teha suuri vigu

Föderaalreserv  Foto: EPA

Föderaalreservi juht Janet Yellen ütles täna antud intervjuus, et tagasihoidlikku rahapoliitikat viljeletakse suurte vigade vältimiseks, vahendab MarketWatch.

Teisipäeval Time Magazine’i tehtud intervjuus teatas Yellen, et globaalses majanduses „on väga palju ebakindlust. Sellises keskkonnas on loogiline, et suurte vigade vältimiseks püütakse riske võimalikult hästi hallata,“ ütles ta ja lisas, et see on üks põhjus, miks ta toetab tagasihoidlikku rahapoliitikat.

Föderaalreserv tõstis detsembris intressimäärasid esimest korda peaaegu 10 aasta jooksul. Eelmise aasta lõpus teatati, et intresse plaanitakse 2016. aastal tõsta neli korda. Pärast finantsturgude volatiilsuse kasvu on Föderaalreserv veidi tagasi tõmmanud ning plaanib intresse tõsta vaid kaks korda.

Yellen vihjas intervjuus, et Föderaalreserv peab tihtipeale tegutsema liiga vähese informatsiooni baasil. „Vahel tuleb otsuseid vastu võtta nii, et sa ei tea kõike, mida tegelikult võiks teada. See on osa tööst,“ nentis ta.

Keskpanga juht ütles, et tema arvates pole intressimäärade muutmine peamine viis, kuidas varamulle vältida. „Ma usun, et peamiselt tuleks kasutada mõistlikku järelvalvet ning regulatsioone.“

Hetkel kuum