Kadi Neemre • 20 aprill 2016

Paulsen: S&P 500 ületab 2200 piiri

Foto: EPA

Laialdaselt jälgitud strateegi Jim Paulseni sõnul võivad aktsiad varsti uusi rekordeid püstitada.Wells Capital Managementi investeerimisstrateeg Paulsen usub, et S&P 500 tõuseb 2200 punktini ehk kasvab eilsest sulgemisest 4,75%.

Eile kerkis börsiindeks esimest korda alates detsembrist 2100 punktini, vahendab CNBC.

S&P oli eile vähem kui 1,5% maas eelmise aasta mai rekordist, mis oli 2130,82 punkti.

Jättes kõrvale deflatsioonihirmud, siis lootused, et aasta teises pooles kasumid kasvavad ja maailmamajandus paraneb, on põhjust uskuda, et USA aktsiad võiksid tema sõnul rekordeid lüüa.

Eelmisel kuul, vahetult enne lihavõtteid märkis Paulsen, et aktsiad on “jäneseturul”.

“Kui pull on entusiastlik ja karu kartlik, siis jäneseturg hüppab siia-sinna ning tegelikult ei liigu mitte kummalegi poole,” märkis Paulsen.

Ta selgitas täna oma “jänese” kommentaare ning prognoosis, et S&P “jänes hüppab” 2220 punktile ning hakkab taas langema, kui Föderaalreserv tõstab järjekordselt intressimäärasid.

USA keskpank tõstis detsembris intressimäärasid esimest korda ligi 10 aasta jooksul ning on öelnud, et tõenäoliselt tõstetakse intressimäärasid veel kahel korral sellel aastal.

“Jäneseturu puhul on oluline täpne ajastus, kuid samas peab rohkem riske võtma. Kui turg teeb hüppe, peab taaskord riske maandama,” märkis Paulsen.

Ka Bespoke Investment Groupi kaasasutaja Paul Hickey prognoosis, et pulliturg peaks S&P 500 peagi rekordkõrgustesse viima.

Tema sõnul on ralli põhjuseks kasvanud palgad, naftahindade hiljutine tõus ning fakt, et Föderaalreserv kärpis oma intressimäärade tõstmise projektsiooni neljalt tõusult kahele.

 

 

Hetkel kuum