Iraani ametnikud ütlesid, et riik ei plaani teiste OPECi liikmete survele alluda ning nafta tootmismahte külmutada, vahendab Reuters.
- Naftaturul on keerulised ajad. Foto: epa
Iraan tahab enda sõnul nafta tootmise viia selle tasemeni, kus ta oli enne seda, kui riigile pandi peale rahvusvahelised sanktsioonid. „Praegustes tingimustes pole ei valitsus ega ka naftaministeerium välja andnud ühtegi poliitikat või plaani, mis seostub Iraani riikliku naftakompanii tootmismahtude suurenemise peatamise ning ekspordimahtude fikseerimisega,“ teatas asenaftaminister Rokneddin Javadi, kes on ühtlasi ka riigi naftakompanii üks juhtfiguure.
„Praegu on Iraani nafta, sealhulgas gaasikondensaatide päevane eksport jõudnud 2 miljoni barreli tasemeni. Suve keskpaigaks peaks see suurenema 2,2 miljoni barrelini päevas,“ lisas Javadi.
OPECi liikmete iga-aastane tippkohtumine toimub sel korral 2. juunil ehk veidi rohkem kui nädala pärast. Tegu on esimese ametliku kohtumisega pärast seda, kui mitme OPECi kui ka OPECisse mitte kuuluva riigi ponnistused nafta tootmismahud külmutada liiva jooksid. Toona mängis leppe ebaõnnestumises suurimat rolli Saudi Araabia, kes nõudis, et Iraan leppes osaleks. Viimane aga teatas juba ammu, et ei ole kokkuleppe allkirjastamisest huvitatud.
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.