Kadi Neemre • 13 juuli 2016

Börs: Dow sulgus kõigi aegade kõrgeimal tasemel

Foto: EPA

USA turud olid täna valdavalt tõusuteel, investorid püüdsid purustada edasisi rekordeid.

Dow Jones ja S&P 500 lõid vahetult peale börsi avanemist päevasisese kauplemise rekordi. Pärastlõunase kauplemise käigus tegi Dow ligi 24 punktise kasvu, tõustes kõigi aegade kõrgeimale tasemele ning S&P vaid mõne punktise kasvu.

Nasdaq aga oli peamistest indeksitest ainus kukkuja, langedes 17 punkti. 

Eile sulgusid Dow ja S&P rekordkõrgustes, kuna mured Brexiti üle on hajunud ning Jaapani majanduse ergutusprogramm hakkab ilmet võtma.

“S&P 500 on 1% kõrgemal kui see oli 14 kuud tagasi ning ülevoolav optimism on tagasi,” sõnas The Lindsey Groupi analüütik Peter Boockvar.

Esmaspäeval algas mitteametlikult kasumiraportite hooaeg; otsa tegi lahti Alcoa, mis teatas oodatust parematest kvartalitulemustest.

Neljapäeval ja reedel avaldavad oma kasumiraportid finantshiiud BlackRock, JPMorgan Chase, Citigroup ning Wells Fargo.

“Me tahame ettevõtetelt kuulda seda, mida nad prognoosivad aasta lõpuks,” sõnas Fort Pitt Capitali analüütik Kim Forrest.

Majandusandmete poole pealt kasvasid USA impordihinnad juunis 0,2%, ekspordihinnad aga kasvasid 0,8%.

Föderaalreserv aga avaldas oma värske Beige Book raporti, mille kohaselt kasvas majandusaktiivsus enamikes regioonides tagasihoidlikul tasemel.

Dallase Fedi president Robert Kaplan sõnas, et ta prognoosib, et SKP kasvab USAs aeglaselt, lisades, et keskpank on dollari tugevuse suhts äärmiselt tundlik.

Naftaturud olid täna languses. USA toornafta kukkus kahe kuu madalaimale tasemele ehk 44,75 dollarile barreli eest. Naftahinda kukutasid andmed USA naftavarude osas, mille kohaselt naftavarud kukkusid eelmisel nädalal 2,54 miljoni barreli võrra.

Augusti kullafutuurid tõusid 8,30 dollarit ning kullauntsi hinnaks kujunes 1343,60 dollarit.

Dow Jones tõusis 0,06% ning sulgus 18359,55 punktil. S&P 500 kasvas 0,01% ning lõpetas päeva 2152,43 punktil. Nasdaq kukkus 0,34% ning sulgus 5005,73 punktil.

 

 

Hetkel kuum