Mait Kraun • 14. juuli 2016 kell 9:15

Euroopa turud tõusevad, jeen kukub

Frankfurdi börs.  Foto: Reuters/Scanpix

Euroopa aktsiaturud on täna tõusmas, sest investorid ootavad valitsustelt ja keskpankadelt stimuleerimismeetmete laiendamist, vahendab Bloomberg.

Ka Jaapani aktsiad tõusid ning jeen odavnes. Arvatakse, et Jaapani peaminister Shinzo Abe hakkab riigi majanduse päästmiseks piltlikult öeldes helikopterilt raha puistama.

Jeeni kurss dollarisse langes 1,15 protsenti ning ühe dollari eest saab juba 105,56 jeeni. Valuuta odavnes kõigi 31 suurema konkurendi suhtes.

Jaapani Topix indeks kallines neljandat päeva järjest.  Nafta hind tõuseb ja kulla hind langeb.

Olukord aktsiaturgudel on habras

Nii Euroopa kui ka Jaapani aktsiaturgude tõusule on kaasa aidanud ka see, et USA turgudel on mitu päeva järjest saavutatud värskeid rekordeid. Analüütikute sõnul on olukord aga habras.

„Investorid on endiselt väga tujukad. Ei ole palju vaja, et turgude meeleolud pöörduksid,“ ütles investeerimisfirma Shaw and Partnersi investeerimisnõustaja James Audiss. „Me jälgime jeeni ja dollari kurssi väga pingsalt.“

Stoxx Europe 600 indeks tõusis 0,9 protsenti. Viimasest viiest päevast on indeks kallinenud neljal. MSCI Asia Pacific indeks lisas 0,1 protsenti. Jaapani Topix jõudis kuu kõrgeima tasemeni. Hiina Shanghai Composite odavnes 0,2 protsenti.

Briti FTSE 100 indeks on täna tõusnud 0,8 protsenti 6726 punktini. Viimase kuu jooksul on indeks tõusnud 14 protsenti. Investorid ootavad pingsalt ka Inglise Keskpanga otsust, mis avalikustatakse Eesti aja järgi kell 14:00. Prognoositakse, et keskpank alandab Brexiti mõju vähendamiseks intressimäärasid. 

Hetkel kuum