Mait Kraun • 25. juuli 2016 kell 16:40

Huawei tahab mööduda Apple'ist ja Samsungist

Huawei Mate S  Foto: epa

Hiina tehnoloogiafirma Huawei eesmärk on järgmise viie aasta jooksul saada suurimaks nutitelefonide tootjaks maailmas, vahendab MarketWatch.

Mööda loodetakse minna nii Samsungist kui ka Apple’ist. Viie aasta jooksul peaks nende turuosa olema juba 25 protsenti, arvab ettevõtte tegevjuht.

„Me tahame olla maailma juhtiv nutitelefonide tootja. Võidujook on pikk, aga me oleme kannatlikud,“ ütles Huawei direktor Richard Yu, kes juhib ettevõtte elektroonikaäri.

Lisaks sellele on Huawei üks maailma suurimaid võrguseadmete tootjaid. Viimastel aastatel on ettevõte tootnud järjest rohkem ka lauatelefone.

Huawei läheneb nutitelefonide turul juba praegu jõudsalt Samsungile ja Apple’ile. Üleüldine kasv nutitelefonide turul on aeglustumas, aga Huawei suutis esimses kvartalis müüa aastatagusega võrreldes 59 protsenti rohkem.

Samsungi müük jäi sisuliselt samaks ning Apple’i müük langes 14 protsenti, selgub uuringufirma Gartner Inc andmetest. Esimese kvartali seisuga on Huawei turuosa 8,3 protsenti, Apple’i oma 15 protsenti ja Samsungil 23 protsenti.

 

Hetkel kuum