Kadi Neemre • 17. august 2016 kell 19:12

USA börs astus just ohutsooni

Foto: EPA

Professionaalsed investorid on üha kindlamad, et aktsiaturud jätkavad tõusu. Populaarne investorite meeleolu mõõtev instrument aga hoiatab, et hiljutine aktsiahindade tõus rekordtasemele on ülekuumenemas.

Investors Intelligence'i uuring, mis mõõdab enam kui 100 investori meeleolu, näitab, et ligi 56,2% vastanutest on positiivselt meelestatud. Tegemist on ebatavaliselt kõrge optimismitasemega ning Investors Intelligence uudiskirja kaasautori John Gray sõnul võib öelda, et see on ohumärgiks, kuna suur kalduvus ühes või teises suunas viitab tavaliselt peatsele suunamuutusele.

Gray märkis, et kui üle 55% investoritest on positiivselt meelestatud, on peagi oodata turgude langust. See juhtus ka näiteks 2015. aasta veebruaris ja aprillis, mil turud lõid rekordeid ning aasta hiljem kukkus S&P 500 ligi 15%.

Vaid 20% investoritest on negatiivselt meelestatud; tegemist on mitme aasta madalaima tasemega.

“Negatiivselt meelestatud investorid viitavad maailmamajanduse nõrkusele ning usuvad, et lõpuks mõjutab see negatiivselt ka USA majandust,” sõnas Gray. “Samuti viitavad nad sellele, et enam kui seitse aastat kestnud pulliturg on veninud ebatavaliselt pikaks.”

Positiivset meeleolu hoiavad kõrgel ka mõned tippinvestorid nagu Carl Icahn, George Soros ja David Tepper.

S&P 500 oli tänase seisuga 2016. aastal kasvanud 6,3%, olles alates 2009. aasta märtsist ehk suure majanduskriisi madalseisust kasvanud 227 punkti.

Kõik kolm peamist USA börsiindeksit tõusid kõigi aegade kõrgeimale tasemele 11. augustil; ajalooliselt on selline juhtum olnud negatiivseks märgiks, märgib S&P Global Market Intelligence.

Hetkel kuum