Kadi Neemre • 26. august 2016 kell 21:01

Börs: Fed kukutas turge

Foto: EPA

USA börsid olid täna peamiselt languses, ainsana jäi positiivseks Nasdaq. Turge mõjutasid kommunaalsektor ning Föderaalreservi juhi Janet Yelleni ja asejuhi Stanley Fischeri kommentaarid.

“Ma ei usu, et ta oleks öelnud midagi, mida me veel ei tea, kuid inimesed püüavad Yelleni kõnest midagi positiivset välja lugeda,” sõnas TD Ameritrade’i strateeg JJ Kinahan.

“Ma arvan, et Fischeri kommentaarid kukutasid turge täna,” sõnas Boston Private Wealthi turustrateeg Robert Pavlik, viidades asjaolule, et kolm peamist turuindeksit olid enne Fischeri kõnet rohelises ning hakkasid kukkuma peale tema märkusi.

CME Groupi FedWatchi mõõdiku kohaselt prognoosisid turud intressimäärade septembri tõusu tõenäosuseks 30%.

Ladenburg Thalmann Asset Managementi tegevjuht Phil Blancato märkis, et “reaalsus on see, et neil ei ole piisavalt tuge tõstmaks intressimäärasid septembris ning kahtlemata ei soovi nad seda teha vahetult enne valimisi.”

“Ma arvan, et turud on väga sarnased Janet Yellenile,” sõnas Kestra Private Wealth Services tegevjuht Rob Bartenstein, viidates, et tegemist on turuga, mis soovib enne reageerimist saada lisaandmeid.

“Majandusndmed on olnud üsna head, kuid järgmisel nädalal avaldatakse tööraport ning see võib turge mõjutada.”

Investorid analüüsivad ka värsket teise kvartali SKP korrigeeritud tulemusi, mis näitas 1,1% kasvu; varasemate andmete kohaselt kasvas SKP 1,2%.

USA toornafta tõusis 0,65% ning barreli hinnaks kujunes 47,64 dollarit.

Detsembri kullafutuurid tõusid 1,30 dollarit ning kullauntsi hinnaks kujunes 1325,90 dollarit.

Dow Jones sulgus 0,29% madalamal ning lõpetas päeva 18395,40 punktil. S&P 500 kukkus 0,16% ning sulgus 2169,04 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,13% tõusuga 5218,92 punktil.

Hetkel kuum