Pille Ivask • 22. september 2016 kell 9:45

Aasia turud rõõmustasid Fedi otsuse üle

Shanghai börs.  Foto: EPA

Aasia turud sulgusid positiivsel poolel, vahendab CNBC.

Austraalia ASX 200 sulgus 0,65% plusspoolel, jõudes 5374,50 punktini. Kasvu vedasid energia- ning materjalisektor. Hongkongi Hang Sengi indeks tõusis 0,56% võrra 23 801,67 punktini. Shanghai composite ning Shenzhen composite tõusid vastavalt 0,56 ja 0,62%.

Jaapani börs, mis kolmapäeval tõusis 2%, kuna Jaapani Pank teatas otsusest vaadata üle rahapoliitika, oli täna riigipüha tõttu suletud.

DBS Banki analüütikud märkisid, et võrreldes varasemaga on investorid kindlamad, et Fed otsustab detsembris intressimäärasid tõsta. Samuti teatasid DBSi ökonomistid, et turud reageerisid Fedi ning Jaapani Panga otsustele “hästi”.

Samas märgivad mitmed eksperdid, et nüüd, kui Fedilt ning Jaapani Pangalt on tähtsad otsused tulnud, hakkavad investorid ilmselt taas börsile naasma. “Kahe keskpanga otsustest võib välja lugeda, et aktsiaturud üsna tõenäoliselt lähipäevadel vähendavad riskipreemiat,” lausus CMC Marketsi analüütik Ric Spooner.

“Lähtudes viimaste aastate kogemusest on arusaadav, et turg on Fedi intressimäärade otsuste suhtes skeptiline,” märkis AMP Capitali peaökonomist Shane Oliver ja märkis, et detsembris on ilmselt intressimäärade tõusu oodata. Selle eelduseks on Oliveri sõnul aga see, et USA majanduse käekäik on järgmise kolme kuu jooksul üksnes positiivne.

Föderaalreservi värskete prognooside kohaselt tõusevad intressimäärad sellel aastal 0,65%ni. Viimane kord tõusid intressimäärad 2015. aasta detsembris, mis on esimest korda enam kui kümne aasta jooksul.

Hetkel kuum