Mait Kraun • 28 september 2016

LHV vähendas OEG hinnasihti

OEG oli sunnitud oma tegevuse Poolas külmutama.  Foto: EPA

LHV andis välja uue raporti, milles vähendas Olympic Entertainment Groupi aktsia hinnasihti, sest ettevõte oli sunnitud Poolas oma tegevuse külmutama.

LHV kirjutas, et OEG Poola tegevuse katkestus mõjutab kindlasti ettevõtte majandustulemusi, aga mõju saab olema küllaltki tagasihoidlik.

Sellegipoolest ei saa Poola katkestust ignoreerida ja seetõttu on muudetud ka OEG prognoose ja hinnasihte. „On ebatõenäoline, et ettevõte saab 2016. aasta neljandas kvartalis uue litsentsi,“ kirjutas LHV.

„Me ei arva, et see võiks ettevõtte finantstulemusi märkimisväärselt mõjutada, aga me vähendasime OEG aktsia õiglast hinnavahemikku 2,00-2,20 pealt 1,95-2,15 peale,“ selgitas raport. „Olukord ei ole nii hull, kui paljud arvavad ja seetõttu pole me väga suuri muutusi väljavaates teinud.“

LHV teatel moodustab Poola äri küllaltki väikse osa ettevõtte käibest ja kasumist ning see on ka põhjus, miks olukord pole nii kehv.

„Kui ettevõte oleks sunnitud Poolast täielikult lahkuma, oleks meie õiglane hinnavahemik 1,90-2,10,“ kirjutati raportis.

Täna kaupleb OEG aktsia 1,82 euro juures.

Poola tegevuse peatamine pole suur õnnetus

OEG andis 23. septembril pärast börsipäeva lõppu kaks tähtsat teadaannet. Esimeses, väiksema tähtsusega, teatas OEG oma lahkumisest Valgevene turult. „Mõnes mõttes ei ole tegemist üllatusega, sest Valgevene pole ettevõtte tulemustele palju juurde andnud ning osakaal on vähenenud,“ kommenteeris LHV oma raportis.

Teine teadaanne, mis on seotud Poola tegevuse külmutamisega, on LHV arvates tähtsam. Nimelt ei ole OEG-l uut asukohapõhist tegevusluba, mille tõttu oldi sunnitud külmutama oma tegevus alates 24. septembrist. „Oleme endiselt huvitatud sealsel turul tegevuse jätkamisest ning OEG plaanib osaleda järgmistel tegevusloakonkursidel,“ teatas OEG tegevjuht Madis Jääger eelmisel nädalal börsiteate vahendusel. „Aktiivse tegevuse külmutamise peamiseks eesmärgiks on jooksvate kulude viimine miinimumini.“

LHV hinnangul on meedia teemat veidi ülepaisutanud ning Poola tegevuse peatamine ei ole „täielik rongiõnnetus“, sest Poola moodustab ettevõtte käibest vaid 10 protsenti ja tegevuskasumist 4 protsenti. „Alates 2012. aastast on Poola tähtsus vähenenud ja meie arvates oleks katkestused mujal, näiteks Lätis, palju suurema kaaluga,“ kirjutas LHV oma raportis.

Poola tütarettevõtjate aktiivse tegevuse peatamisega kaasneb Poolas firmaväärtuse ja varade raamatupidamislik allahindlus vahemikus 9-10 miljonit eurot ning tegevuse peatamisega kaasneb ligikaudu miljon eurot täiendavaid kulusid.

Äripäev kirjutas eelmise nädala neljapäeval, et Poola börsiajakirjanike andmetel tekib OEG-l esimene võimalus litsentsi uuesti taotleda 2018. aastal.

Poola tegevuse külmutamise ja Valgevene äri sulgemisest kirjutas Äripäev pikemalt eelmisel nädalal.

Hetkel kuum