6. oktoober 2016 kell 16:41

Twitteri aktsia on vabalanguses

Twitteri aktsia on vabalanguses.  Foto: Reuters/Scanpix

Twitteri aktsia on täna langenud enam kui 20 protsenti, sest tehnoloogiauudiste portaal Recode teatas, et kolm suurt ettevõtet ei plaani Twitterile pakkumist teha, vahendab CNBC.

Alphabeti tütarfirma Google ei plaani Twitterile ostupakkumist teha, teatasid asjaga kursis olevad inimesed Recode’i vahendusel. Lisaks sellele mainiti, et potentsiaalsete ostjate seas ei ole ka Apple’it. Disney küll kaalus pakkumise tegemist, aga nüüd on sellest loobutud, teatasid ettevõttega seotud allikad.

Ükski ülalpool nimetatud ettevõtetest pole olukorda kommenteerida tahtnud.

Kuna Google, Apple ja Disney on tõenäoliselt mängust väljas, jääb potentsiaalse ostjana alles vaid Salesforce. CNBC-le antud intervjuus ütles Salesforce’i juht Marc Benioff, et Twitteril on ees „tõsised katsumused“ ja ta soovib tegevjuht Jack Dorsey’le edu. Tundub, et ka Salesforce ei ole väga optimistlik.

Kolmapäeval langes Salesforce’i aktsia 5,8 protsenti, sest investorite arvates tekitaks Twitteri ostmine ettevõttele palju probleeme. Täna on Salesforce’i aktsia tõusnud.

Kui Twitteri aktsia on ka päeva lõpuks vähemalt 17protsendilises languses, oleks see sotsiaalmeediafirma jaoks halvim kauplemispäev alates 2015. aasta aprillist.

Hetkel kuum