Mait Kraun • 15. november 2016 kell 16:43

Buffett ostis nelja lennufirma aktsiaid

Berkshire Hathaway juht Warren Buffett.  Foto: EPA

Lennundussektori aktsiad hakkasid teisipäeval kallinema, sest selgus, et Warren Buffett ostis nelja erineva lennufirma aktsiaid, vahendab MarketWatch.

New Yorgi börsi Arca lennufirmade indeks (XAL) on täna kallinenud 1 protsendi võrra ja jõudnud kõrgeima tasemeni alates 2015. aasta maist. Eelmise nädala teisipäevast alates on indeks tõusnud 3,6 protsendi võrra ja aasta algusest 18 protsendi võrra. Võrdluseks võib tuua, et Dow Jonesi transpordisektor on kallinenud sellel aastal 16 protsenti ja S&P 500 on lisanud 6,2 protsenti.

Warren Buffetti juhitud Berkshire Hathaway teatas esmaspäeva hilisõhtul, et ostis teises kvartalis United Continental Holdingsi, Delta Air Linesi ja American Airlines Groupi aktsiaid. Buffett ütles seejärel CNBC-le, et ettevõte ostis hiljem ka Southwest Arilinesi aktsiaid.

„Berkshire Hathaway panustas neljale suurimale USA lennufirmale. Tõenäoliselt keskenduvad nad pikemaajalisele väärtusele ning investeering näitab, et Berkshire on sektori tuleviku osas positiivselt meelestatud. Nad usuvad, et kasumlikkus püsib hea ja aktsionäride tootlus suureneb,“ ütles investeerimisfirma Raymond Jamesi analüütik Svanthi Syth klientidele saadetud kirjas.

United Continentali aktsia tõusis pärast uudiseid 2,7 protsenti ja jõudis kõrgeima tasemeni alates 2015. aasta aprillist. Delta Airi ja American Airlinesi aktsiad kallinesid vastavalt 0,5 ja 3 protsenti. Southwesti aktsia tõusis 1,7 protsenti.

Hetkel kuum