Pille Ivask • 7. detsember 2016 kell 6:00

Selgus Samsung Galaxy Note’i süttimise põhjus

Samsung pidi tagasi kutsuma umbes 2,5 miljonit Galaxy Note 7 nutitelefoni. Pildil süttinud telefon.  Foto: Reuters/Scanpix

Eile ilmunud raporti kohaselt põhjustas Samsung Galaxy Note 7 süttimise ning suitsemise liiga agressiivne tehnoloogia, vahendab CNBC.

Lõuna-Korea tehnoloogiagigant oli sunnitud tagasi kutsuma ning lõpetama Note 7 tootmise ning on pidanud kannatama ka mainekahju. Samsung on teatanud, et telefonide rikke põhjuse leidmise kallal tehakse jätkuvalt tööd.

Inseneriettevõte Instrumental avaldas aga samal teemal oma nägemuse ning selle järgi on Note 7 süttimise ja suitsemise põhjuseks liiga agressiivne tehnoloogia. Raportis kirjutatakse, et Note 7 aku positiivse laenguga kiht on tehtud liitiumkoobaltoksiidist ning negatiivne kiht grafiidist. Kahe kihi vaheline osa võimaldab energial liikuda ühelt kihilt teisele. Kui aga positiivne ja negatiivne kiht kokku peaksid puutuma, võib tekkida oht, et aku kuumeneb üle ning see võibki kaasa tuua plahvatuse.

Kui telefonile avaldatakse pidevalt survet, näiteks seda pükste taskusse surudes ning seejärel kuhugi istudes, suureneb tõenäosus, et kaks kihti puutuvadki kokku, seisab raportis.

Akud peavad enne kasutuselevõttu läbima pikad ning põhjalikud testid, mistõttu kirjutas Instrumental, et ilmselt katsetaski Samsung mitmeid tehnoloogiaid, ent muutus seda tehes veidi hooletuks ning valis välja sellise lahenduse, mida polnud veel piisavalt testitud. Raporti kohaselt oleksid Note 7 õnnetused olemata olnud, kui Samsung oleks kasutanud väiksemat akut.

Samsung pole asja kommenteerinud.

Hetkel kuum