Pille Ivask • 13 veebruar 2017

LHV insaiderid müüsid aktsiaid

LHV  Foto: Eiko Kink

Sel kuul on LHV juhatusse kuuluvate Martti Singi ja Jüri Heeroga seotud ettevõtted müünud LHV aktsiaid.

Finantsinspektsiooni lehel seisab, et LHVs lisaks juhatuse liikmele ka riskijuhi ametit pidava Martti Singiga seotud OÜ UNITAS on 8. ja 9. veebruaril müünud 2206 LHV aktsiat, IT-juhile Jüri Heerole kuuluv OÜ Heero Invest aga 535 aktsiat. Mõlemad müüsid LHV aktsiaid pärast tulemuste teavitamist.

LHV turundusjuht Margit Kotkas selgitas, et LHV on enda juhtidele ja insaideritele kehtestanud võrreldes seadusega karmimad piirangud ja võimaldanud neil LHV väärtpaberitega tehinguid teha ainult neli korda aastas kindlatel ajavahemikel, mis järgnevad kvartalitulemuste avalikustamisele. “Sellest tulenevalt peavad juhid ja insaiderid oma rahalisi vajadusi ja aktsiatehinguid pikalt ette planeerima. Peale kvartaalsete finantstulemuste avalikustamist on juhtidel ainus võimalus tehinguid üldse teha,” selgitas ta.

Kotkas märkis, et Jüri Heero nimetas aktsiate müügi põhjusena isiklikke rahalisi vajadusi, mistõttu kasutas ta praegu juhtidele tehingute tegemiseks lubatud perioodi.

Martti Singi märkis Kotkase sõnul, et 2017. aastal saabub LHV esimese optsiooniprogrammi väljaostu tähtaeg, mistõttu tuleb varakult planeerida likviidsete vahendite olemasolu. “Samuti on tal plaanis teha kulutusi elukoha remondiks,” lisas Kotkas.

Hetkel kuum