Liina Laks • 4. aprill 2017 kell 9:30

Norra Seadrill vaagub 14miljardilise võlaga hinge

Seadrill-3  Foto: Reuters/Scanpix

Naftapuurija Seadrill hoiatas, et tema aktsia võib kaotada kogu väärtuse ning ettevõte valmistub võimalikuks pankrotiks, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Ettevõttel on 14 miljardi dollari eest võlgu ja kohustusi, nii et nüüd otsitakse lahendust pankrotimenetlusest. Seadrilli aktsiad, mis olid kord laevamagnaat John Fredrikseni kroonjuveel, langesid 40 protsenti, napilt ühele dollarile. Kolme aastaga on aktsia kaotanud 95 protsenti kunagisest väärtusest.

Seadrilli lükkasid pankroti äärele madalad naftahinnad, mis on naftaettevõtteid pannud omakorda karmimat hinnapoliitikat kehtestama.

Juba veebruari alguses hoiatas Seadrill, et terendamas on võimalik pankrot ning et pangad ja teised laenuandjad nõustusid restruktureerimisteema kuni juulikuuni läbi rääkima. Praegu peab kontsern Reutersi teatel läbirääkimisi 40 pangaga – teiste hulgas Norra DNB, Rootsi Nordea ja Taani Danske.

Seadrill tunnistas, et kuigi tänu kõneluste lõpptähtajale, mis on määratud juuli lõppu, on potentsiaalsete investoritega veel võimalik läbi rääkida, on investorite väljavaated üsna kehvad.

DNB esindaja mainis, et tõenäoliselt tähendab Seadrilli juhtum ka kohtuskäiku.

Hetkel kuum