Mait Kraun • 26. mai 2017
Jaga lugu:

Kuld kallineb kolmandat nädalat järjest

Kuld.  Foto: EPA

Kuld kallines reedel viimase kuu kõrgeima tasemeni ning väärismetall tõuseb juba kolmandat nädalat järjest. Põhjuseks eelkõige geopoliitilised pinged, kirjutab MarketWatch.

Investorid jälgivad Põhja-Koread, selle nädalavahetus G7 kohtumist, Suurbritannia valimisi ja Trumpi administratsiooni tegutsemist. Sündmustega kaasnev globaalne ebakindlus on kulla atraktiivsust tõstnud. Tõsi, intressimäärade tõusuootused on kasvanud, aga see pole suutnud kulda allapoole suruda.

„Praegu juhivad turgu geopoliitilised pinged, mitte Föderaalreservi rahapoliitikaga seotud spekulatsioonid,“ ütles CMC Marketsi strateeg Colin Ciezynski. „Neljapäeval toimus NATO kohtumine ja nädalavahetusel võib oodata tulevärki ka G-7 kohtumiselt, lisaks sellele on pingsamaks muutunud Suurbritannia valimised. See on rohkem kapitali kulda suunanud,“ ütles ta ja lisas, et ka hõbe ja Jaapani jeen on kallinenud.

Kulla juunikuu futuuride hind on täna tõusnud 0,7 protsenti 1265,2 dollarini untsist. Tegemist oleks kõrgeima tasemega alates 28. aprillist (kui tase püsib päeva lõpuni). Sellel nädalal on kollane metall kallinenud 1,1 protsenti.

Juunikuu hõbeda futuurid on lisanud 0,4 protsenti 17,35 dollarini untsist. Hõbe on sellel nädalal kallinenud lausa 3,3 protsenti.

Jaga lugu:
Hetkel kuum