Liina Laks • 15. september 2017
Jaga lugu:

Põhja-Korea raketikatsetus börse palju ei raputanud

Tokyo jalakäija jälgib Põhja-Korea raketikatsetust.  Foto: Reuters/Scanpix

Reede hommikul kell seitse Põhja-Korea aja järgi tulistas riik uue raketi üle Hokkaido saare. Aasia börsidel suurt langust ei toimunud.

Börsid näivad uue ja ähvardava globaalse olukorraga kohanenud olevat – Aasia börse uus raketikatsetus suurt ei kõigutanud. Asia Dow indeks oli küll 0,25 protsendiga hommikul languses, nõndasamuti olid languses ka Shanghai, Bombay ja Singapuri turud – aga mitte ükski neist rohkem kui poole protsendipunkti jagu. Seevastu oli Lõuna-Korea Kospi indeks hommikul 0,09 protsendiga plussis. Tõusuteel olid ka Jaapani börs ning Hang Sengi indeks.

Reutersi hommikuse küsitluse alusel oodatakse Euroopa börsidel samuti pigem tagasihoidlikku langust.

Tegu on teise raketikatsetusega viimase kahe kuu jooksul ning rakett lendas piisavalt kaugele, et ulatuda ka USA territooriumini Guamis, teatas uudisteagentuur Bloomberg.

Rakett, mis lendas üle Hokkaido saare, saavutas lennukõrguseks 770 kilomeetrit ning lennukauguseks 3700 kilomeetrit. Võrdluseks: Guam asub Põhja-Koreast 3400 kilomeetri kaugusel.

Raketikatsetuses nähakse Põhja-Korea vastust ÜRO sel esmaspäeval kehtestatud sanktsioonidele. Põhja-Korea on korduvalt ähvardanud, et kui sanktsioonid teoks saavad, ei jää need riigi poolt vastuseta.

USA välisminister Rex Tillerson teatas, et jätkuvad provokatsioonid vaid süvendavad Põhja-Korea isolatsiooni. Bloombergi andmetel võttis ta ühendust Hiina ja Venemaaga, et jõuda kokkuleppele Põhja-Korea vastases tegevusplaanis. „Hiina tarnib Põhja-Koreasse enamuse selle naftast. Venemaa on suurim Põhja-Korea sunnitööliste palkaja,“ põhjendas Tillerson.

Jaga lugu:
Hetkel kuum