Kaspar Allik • 6. veebruar 2018 kell 10:15

Analüütikuid üllatab korrektsiooni kiirus

Analüütikuid ei üllata mitte korrektsioon ise, vaid selle kiirus  Foto: EPA

Kuigi turgudel olid kasvamas kartused keskpankade tegevuse üle, tuli languse kiirus mitmele analüütikule üllatusena, vahendab Financial Times.

Euroopa aktsiad on päeva alguse madalatelt tasemetelt tõusnud, kuid jätkavad päeva miinuses. Nasdaqi ja S&P 500 futuurid on jõudnud plusspoolele. 

Deutsche Banki ökonomisti Torsten Sloki sõnul jõuab turgudele tõdemus, et USA majandus on üle kuumenemas, ning majanduskriisist enam kardetakse inflatsiooniriski. „Kõrgem inflatsioon tähendab kõrgemaid intressimäärasid, sellega on riskantsed varad intressidele tundlikumad kui varem. Raha liikumine riskantsetest varadest riskivabadesse saab olema hüplik.“

Citigroupi investeerimise strateeg Steven Wieting ootab volatiilsuse jätkumist, kuid lisab: „Selline languse kiirus ei saa jätkuda päevi, ilma põhja leidmata.“

„Usun, et see pakub meile ostuvõimalusi. Võib-olla mitte täna, aga sel nädalal - kui langusest taastutakse,“ leidis Tribeca Investment Partnersi portfellihaldur Sean Fenton.

„Me olime Euroopas eelmisel nädalal päris nõrgad, halvim, mis ma näen, on Euro Stoxx 50 langemine 3000 punktini. Kuid usun, et jääme seisma kuskil 3250 ligidal. See oleks väga hea ostukoht. Täna millalgi tulevad suurte taskutega mängijad ja saavad endale väga soodsad hinnad,“ ütles Benno Galliker Šveitsi pangast Luzerner Kantonalbank.

Hetkel kaupleb Stoxx 50 indeks 3400 punkti lähedal.

„Maailma majandus tundub siiani tugev ning järgmine kriis paistab ikkagi kaugel olevat - kui just mõni väline faktor ei tule pidu rikkuma,“ leidis William Hobbs Barclaysi pangast.

Stoxx Europe 600 indeks kukkus turu avanedes enim alates 2016. aasta juunist. Londoni FTSE 100 kaotas börsi avanedes 3,5 protsenti, sama palju kukkus ka Saksamaa DAX.

Turvaliste ostudena liikusid üles Euroopa võlakirjad ning kuld.

Hetkel kuum