Kristjan Pruul • 13. aprill 2018 kell 5:23

Volkswagen vahetab juhti

Volkswageni senine juht Matthias Müller.  Foto: epa

Saksa autotootja Volkswagen vahetas välja kontserni juhi ning valmistub veoautode üksuse börsile viimiseks.

Senine juht Matthias Müller lahkub kohe töölt ning tema asemele astub Herbert Diess. Nõukogu esimees Hans Dieter Pötsch tänas pressiteates Müllerit tema töö eest Volkswageni skandaalide ajal.

"Ta juhtis Volkswageni turvaliselt läbi raskest ajast, alustas organisatsioonikultuuri muutmist ning ühes meeskonnaga kujundas ümber kontserni strateegia," ütles Pötsch. Müller oli Volkswageni juht 2015. aastast, kui autotootja jäi vahele diiselmootoritele paigaldatud tarkvaraga, mis aitas võltsida heitenäitajaid.

Uue tegevjuhi, senise BMW juhi Diessi kohta ütles Müller, et too on näidanud üles võimekust suure kiirusega viia ellu muutusi ning on just õige mees Volkswageni brändi ümberkujundamiseks.

Volkswagen organiseeritakse kuueks haruks ja Hiina piirkonnaks. Brändid jagatakse kolme gruppi ning veokite üksus valmistatakse ette börsile viimiseks.

Diess võtab lisaks esimehe ja Volkswageni brändi juhi kohale ka teadus-arendustegevuse juhi koha, Audi divisjoni ülem Rupert Stadler saab enda vastutusalasse müügi ning Porsche brändi juht Oliver Blume võtab lisaks tootmisdirektori rolli.

Financial Times märgib, et struktuurimuutused kiidavad tõenäoliselt heaks ka Volkswageni tugevad ametiühingud, sest nende esindaja Gunnar Kilian valitakse ettevõtte juhatusse.

Lisaks teatasid Volkswagen ja Toyota, et alustavad koostööd elektriliste sõidukite ja autonoomsete sõidukite arendamisel.

Hetkel kuum