Äripäev • 11. mai 2018 kell 9:00

USAs sama palju töökohti kui töötuid

Märtsi lõpuks oli USAs iga registreeritud töötu kohta üks vaba töökoht.

Täitmata töökohtade arv jõudis USAs märtsi lõpuks rekordkõrgusele, 6,55 miljoni töökohani. Samal ajal oli kõigest 6,59 miljonit registreeritud töötut, mis on väikseim vahe viimase paarikümne aasta jooksul.

Vabade töökohtade hulk kasvas märtsis mullusega võrreldes miljoni võrra. Töötute hulk kukkus sama ajaga ligi 600 000 inimese võrra.

Aprillis kukkus töötuse määr 3,9 protsendini. Viimati oli töötus nõnda madalal 2000. aasta detsembris. Toonasega võrreldes on majanduse kasv aga aeglasem ning ettevõtete investeeringud madalamad, peegeldades eelmise majanduskriisi kartusi. Ning kuigi aktsiahinnad on praegu kõrged, olid tollased tasemed veel kõrgemad.

Wall Street Journal kirjutab, et niivõrd madal töötuse määr lubab arvata, et tööturul on vaba lõtku vähem, kui arvatud. Selle kasuks räägib fakt, et tööturul osalemise määr ehk inimesed, kel on töö olemas või kes on registreeritud tööotsijad, kukkus sama ajaga 62,9 protsendi pealt 62,8 protsendile. Et kes pole seni tööturule tulnud, ei tee seda ka edaspidi.

Seetõttu peavad tööandjad olema kolme-nelja aasta taguse ajaga vähem valivad ning töötajatel on palgatõusu küsimiseks tugevam positsioon.

Hetkel kuum