Äripäev • 17. juuli 2018 kell 7:45

Suur ostupäev jooksutas Amazoni kokku

Amazoni müügiplatvorm jooksis oma tähtsaimal ostupäeval kokku.

Amazon on loonud müügi parandamiseks omaette püha – eile alanud ja 36 tundi kestva Prime Day – mil mitmeid tooteid pakutakse soodsamalt ja mil Amazon teeb meeletut käivet.

Sedapuhku algas Prime Day viperustega – Amazoni veebileht jooksis kokku. Washington Posti andmetel on tegu Amazoni ajaloo kõige rängema tehnilise rikkega. Kuigi see mõne tunni jooksul parandati, arvab GlobalData Retaili juht Neil Saunders, et see annab Amazonile tugeva löögi: “Pole kahtlustki, et see õõnestab müüki ja peletab mõned kliendid eemale.“

Streigid Euroopas

Arvutihädad pole ainsad probleemid, millega Amazon rinda pistma peab. Euroopas hakkas just Prime Dayl Hispaanias streikima 1800 Amazoni töötajat, neile peaks täna järgnema tuhanded Saksa ja Poola töötajad, kes nõuavad paremaid paremaid töötingimusi ja palka. Kui USAs on Amazon suutnud ametiühinguid alla suruda, siis Euroopas see tal nii libedalt läinud pole.

Aktsial jõud otsas?

Teated Amazoni muredest panid aktsia järelturul 1,1 protsendi võrra langema, kuid aktsia kaupleb ikka veel 1800 dollari juures: kolme aastaga on selle väärtus enam kui kolmekordistunud ning jõud ei näi otsa saavat. Investorid ootavad 26. juulit, mil Amazon teeb teatavaks järjekordsed kvartalitulemused.

Hetkel kuum