Äripäev • 11. september 2018 kell 12:31
AliExpress  Foto: TASS/Scanpix

Alibaba aitab venelastel rohkem e-šopata

Hiina e-kaubanduse gigant Alibaba sõlmib Venemaa riigifondi, telekomiettevõtte MegaFoni ning internetifirma Mail.Ru Groupiga lepingu, mille alusel hakatakse investeerima Alibaba Venemaa ärisse AliExpress Russia.

Tehingust teatati täna majandusfoorumil Eastern Economic Forum. Pole teada, kui palju raha osapooled projekti panustavad.

Kui leping allkirjastatud saab, omab Alibaba Aliexpress Russiat 48% ulatuses, MegaFoni ja Mail.Ru Groupi osalused jäävad 24% ja 15% juurde. Venemaa riigifondi osaluse suuruseks jääb 13%.

Selgub, et e-kaubandusel on Venemaal kasvamiseks väga palju ruumi. ECommerce Europe on hinnanud, et 2016. aastal poodles üksnes 20% venelastest internetis. E-kaubanduse maht jäi 2015. aastal aga 20,5 miljardi euro juurde.

Venemaa on rahvusvaheliste sanktsioonide tõttu otsinud võimalusi, et läheneda Hiinale. Kuivõrd Hiinale rakenduvad USA tariifid ja USA president Donald Trump ähvardab vinti veelgi peale keerata, võib arvata, et ka Hiinale tuleb Venemaale lähenemine kasuks. Viimasele viitas ka Hiina Rahvapanga endine juht Zhou Xiaochuan.

Hetkel kuum