Lauri Teder • 14. november 2018 kell 16:44

California metsatulekahju võimalik põhjustaja on silmitsi pankrotiohuga

Tuletõrjujad kustutamas põlengut Põhja-Californias  Foto: Scanpix / Zumapress

California suurima elektrifirma PG&E aktsia vajus kolmapäeval järsult madalamale, kuna firma avalduse kohaselt võis osariigi põhjaosa laastava Campi metsatulekahju allikaks olla sellele kuuluva kõrgepingeliini rike.

Pacific Gas & Electric (PG&E) tunnistas kolmapäevases börsiteates, et esitas 8. novembril – just enne ulatusliku tulekahju algust – kohalikule järelevalveametile aruande elektririkke kohta. Sealjuures tõdes firma juhtkond, et juhul kui uurimise tulemusel selgub, et PG&E seade tõepoolest oli Põhja-Californias möllava tulekahju alguspunkt, siis ületaks sellega kaasnevad kahjutasud mitu korda firma kindlustuse ulatuse. PG&E on juba kasutanud ära kõik oma krediidilepingud, seades metsapõlenguga kaasnevate kulude katmiseks valmis 3 miljardit dollarit, vahendab Reuters.

Lisaks ähvardavad elektrifirmat hiiglaslikud kahjutasud ka eelmise aasta tulemöllude väidetava põhjustamise eest – JPMorgani hinnangul võivad nõuded ulatuda 17,3 miljardi dollarini.

PG&E aktsia on kolmapäeval odavnenud umbes 22%. Viis päeva väldanud languse kokkuvõttes on elektrifirma aktsia kaotanud aga tervelt poole oma turuväärtusest.

Hetkel kuum