Mait Kraun • 5 märts 2019

Börs: turud ootavad katalüsaatorit

New Yorgi börs.  Foto: Reuters

USA aktsiaturud olid täna vahepeal plussis, vahepeal miinuses. Päev lõpetati siiski väikse langusega, vahendab MarketWatch.

Standard & Poor’s 500 indeks langes 0,11 protsenti, 2789 punktini. Dow Jones kukkus 0,05 protsenti ja lõpetas päeva 25 806 punktil. Nasdaq Composite langes 1,2 punkti võrra, 7576 punktini.

Kauplemisaktiivsus oli küllaltki väike, sest tähtsaid uudiseid täna ei olnud. Investorid ootavad jätkuvalt USA-Hiina kaubanduskõneluste tulemusi. Samas usuvad paljud analüütikud, et eeldatavasti positiivne uudis on juba aktsiahindadesse arvestatud.

Hiina vähendas täna oma 2019. aasta majanduskasvu prognoosi 6-6,5 protsendini. Peaminister Li Keqiang tutvustas ka plaane majanduse toetamiseks – riik plaanib suurendada eelarve puudujääki, makse alandada ning ettevõtlusega seotud kulusid vähendada.

“Üldiselt võib öelda, et turgudel on praegu rahulik periood. Kauplemisaktiivsus oli tavapärasest 17 protsenti madalam. Oodatakse katalüsaatorit, mis paneks turu ühele või teisele poole liikuma,” ütles investeerimisfirma Capitol Securities Managementi strateeg Kent Engelke.

Naftahinnad püsisid sisuliselt samal tasemel, kuld aga odavnes veidi. USA dollariindeks kallines täna 0,3 protsenti.

Hetkel kuum