Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Hiina ja USA otsivad kaubanduspingetele lahendust
Hiina kaubandusläbirääkija ütles esmaspäeval, et ei soovi USAga kaubanduspingete eskaleerumist ning see sai USA president Trumpi poolt positiivselt ära märgitud. Need sõnavõtud rahustasid turuosalisi, nii et aktsiaturud esmaspäeval tõusid.
1. mail toimunud kohtumisel olid USA ja Hiina kaubandusläbirääkijad veel optimistlikult meelestatud. Pildil vasakult; USA kaubandusvolinik Robert Lighthizer, USA rahandusminister Steven Mnuchin ning Hiina pealäbirääkija asepeaminister Liu He.
Foto: EPA-EFE/ANDY WONG
Esmaspäeval ütles Trump G7 tippkohtumise ajal, et Hiina ametnikud on võtnud ühendust USA kaubandusküsimuste ametnikega ning pakkunud välja võimaluse minna tagasi läbirääkimislaua taha, vahendab Reuters.
Reedel kukkus aktsiaturg järsult, kui USA president Donald Trump ütles, et USA firmad peavad nüüd hakkama Hiinale alternatiivseid äritegemise paiku leidma.
Pärast kohtumist Suurbritannia peaministri Boris Johnsoniga tõdes USA president Donald Trump, et tal võib olla kahtlusi, kas reedel Hiina kaupadele kehtestatud tariifid olid kõige otstarbekamad.
Värske Freedom24 analüüs toob välja, et Balti riikide – Eesti, Läti ja Leedu – investorid jälgivad aktiivselt globaalseid trende tehisintellekti, tehnoloogia ja krüptovaluutade vallas, kuid samas avalduvad neil selged rahvuslikud eelistused ja erinevad investeerimisstrateegiad. Eesti investorid paistavad silma lähenemisega, mida iseloomustab eklektilisus ja kõrge risk, samal ajal näitavad nende Balti naabrid vastandlikke tendentse spekulatiivsete ja tasakaalukamate strateegiate suunas.