5 võimalust video abil töötajate leidmiseks

Video kasutamine annab võimaluse intervjueerida kandidaate, kel on raske ise kohapeale minna.  Foto: PantherMedia/Scanpix
25. november 2016 kell 5:00

Uue töötaja värbamisel tasub kasutada videolahendusi, mis aitavad leida sobiva inimese märkimisväärselt kiiremini kui harjumuspärased värbamismeetodid.

Allpool on kirjeldatud viit võimalust, kuidas video abil töötajaid värvata või ise tänu videole töö leida. Värbamisprotsessi planeerides on oluline veenduda, et valitud võimalusest sünniks tegelikku kasu.

1. Video-töökuulutused

Töökuulutused veebiportaalides ja ajalehtedes on muutunud igavaks. Keeruline on eristuda ja suure hulga talente jahtivate tööandjate hulgas silma paista. Pange oma ettevõttes meeskonnaga pead kokku ja mõelge välja atraktiivne video­stsenaarium, millega end nähtavamaks teha. See võib anda oluliselt parema tulemuse kui tavakuulutusi kasutades.

2. Eelsalvestatud videointervjuud

Värbaja kirjutab või lindistab otsinguprotsessi alguses küsimused, millele ootab kandidaatidelt vastust. Kandidaadid salvestavad oma vastused vastavasse süsteemi, kasutades oma arvutit ja veebikaamerat. Selline lahendus sobib eriti hästi siis, kui kandidaadid võivad elada eri piirkondades, erinevas ajatsoonis, töötavad graafiku alusel või käivad iga päev koolis.

3. Reaalajas videointervjuu

Alati ei ole võimalik leida ühist aega silmast silma intervjuu tegemiseks või näib mõttetu kulutada raha reisimise peale. Siis on videointervjuu kindlasti parim lahendus, sest telefoni­intervjuu ei paljasta kandideerija kehakeelt, näoilmeid ja olemust. Teine variant on loobuda osast kandidaatidest, aga vähendada selle võrra potentsiaalselt talendikate hulka. Videointervjuu tegemine jätab teist tööandjana mulje kui innovaatilisest ja paindlikust ettevõttest.

4. Intervjuu ajal salvestatud videoklipid

See variant on kasulik siis, kui otsustajaid on palju, kuid kõik nad ei saa osaleda silmast silma intervjuudel. See annab võimaluse tutvustada kandidaate juhile, kelle meeskonda inimesi otsitakse. Kui küsida intervjuul valdkonnaspetsiifilisi küsimusi, oskab juht kõige paremini hinnata vastuste sisu ja kandidaadi teadmisi. Samuti annab see hea arusaama kandidaadi suulisest keeleoskusest.

5. Video-CV

Tööturg on mõnes valdkonnas ja ametikohal äärmiselt konkurentsitihe. Kui on palju häid kandidaate, kes võitlevad ühe ja sama ametikoha pärast, tuleb teiste hulgast silma paista. Üks võimalus selleks on koostada enda kohta video-CV, kus loomingulisusel piire pole.

Personalijuhtimise käsiraamat

Artikkel ilmus Äripäeva personalijuhtimise käsiraamatus, kust saab lugeda teemast põhjalikumalt, vaadata näidisvideoid ja lugeda praktilisi näpunäiteid.

Käsiraamat annab nõu, kuidas juhtida ja arendada ettevõtte suurimat väärtust – töötajaid.

Mitmekülgne teemavalik hõlmab personalitöö kõiki osi: palgakorraldust, personali koolitamist ja arendamist, töötajate motiveerimist, töölepingu seadust, personaliarvestust ettevõttes ja teisi personalitöös vajalikke teemasid. Käsiraamat sisaldab ka dokumendinäidiseid ja eeltäidetud juhendeid.

Käsiraamatut koostab konsultatsioonifirma Talentor Estonia, kelle tegevuse põhisuunad on värbamine ja valik, personalitöö teenused ning internetipõhised värbamislahendused.

Mida saate aastalitsentsi eest?

Ligipääsu igal kuul uuenevalee-käsiraamatuleVõimaluse kasutada e-nõuandekeskustPaberväljaandePaberväljaande täiendusi iga ­kolme kuu järelE-uudiskirja Õigusuudised kümme korda aastas

Autor: Marit Antik, Talentor Estonia juht

Hetkel kuum