Mait Kraun • 21. mai 2017 kell 12:50

7 asja, millest pead edu nimel loobuma

Vertikaalne jooksmine.  Foto: EPA

Miljonäriks saamine ei ole lihtne. Sul on vaja distsipliini, keskendumisvõimet ja erinevaid põhiväärtusi, mis aitavad sul emotsioonide ja stressiga võidelda, kirjutab CNBC.

Edukad inimesed teavad ühte asja – need asjad, mida sa tegemata jätad, on sama tähtsad, kui need, mis sa ära teed. Allpool on välja toodud seitse käitumismustrit, millest sa peaksid edu saavutamiseks loobuma.

Sa ei võta oma tegude eest vastutust

Kõigel, mis sa teed, on tagajärjed – see kehtib kõigi eluvaldkondade kohta. Mõnikord on tulemused head, vahel tekitavad need aga kahetsust. Tegudel on tulemused. See on universaalne tõde ja see ei muutu mitte kunagi. Sa saad alati selle tulemuse, mille sa oled välja teeninud oma tegevusega.

Sulle ei pruugi need tulemused meeldida, aga need ei kao kuhugile. See on tegelikult hea.

Sa pead uskuma, et sa suudad asju muuta. Raske töö on tähtis. Ilusad sõnad on tähtsad. Ausus on tähtis. Siirus, vastutus ja õiglus – need on kõik väga tähtsad. Sinu elustiil määrab ära selle, kui edukaks sa saad. Tee õigeid asju.

Kõigeteadja mentaliteet

Ära ole see inimene, kes teistele poole lause pealt vahele segab. Kuula inimesi. Ära sega oma töötajate ja klientide jutule vahele. Ära keeruta silmi ja trambi jalgu kui sa tahad, et keegi oma jutu lõpetaks. See on isekas ja lühinägelik. Sa jätad inimestele ülbe mulje, lisaks sellele võib sul tähtis informatsioon kahe silma vahele jääda.

Tõsi, suur osa jutust, mida sa kuuled, ei ole isegi tähtis – näiteks faktid, mida sa juba tead ja kriitika, mis on haavav ja ebapädev. Kui sa suudad kedagi piisavalt kaua kuulata, siis saad kindlasti informatsiooni, mis aitab sul edu saavutada.

Vingumine

Ära hädalda. Ära ole inimene, kes „peab teisi maa peale tooma“. See on lihtsalt ettekääne selleks, et sa saaksid vinguda, oma tujusid välja elada ja negatiivne olla. Kellelegi ei meeldi vingujad. See on tõde.

Vingumine mõjutab palju rohkemaid inimesi kui sa arvad. See mõjutab neid inimesi, keda sa palkad ja kuidas sa oma meeskonda juhid. Kui sa vingud, siis hakkavad teised ka vinguma. Edu ei ole võimalik vingujate armeega saavutada. Seega peaks selle lõpetama.

Sa ootad, et elu on sinu vastu õiglane

Ära teeskle, et sa oled ainuke, kellega vahel halbu asju juhtub. Universum on muutumises ning me kõik peame siin elama. Sinu olukord ei ole hullem kui kõigil teistel. Sa ei saavuta edu mossitamise ja tujutsemisega.

Paljud asjad, mida me kutsume „ebaõiglasteks“ on tegelikult meie enda minevikus tehtud otsuste vili. Me teeme riskantseid otsuseid ja kehvemate stsenaariumite puhul räägime, et elu on meie vastu lihtsalt ebaõiglane. See on kahetsusväärne, sest igas ebaõnnestumises on väärtuslik sõnum – see tuleb lihtsalt kinni püüda.

Karjamentaliteet

Rumalad inimesed teevad rumalaid asju. Vahepeal teeb suur grupp rumalaid inimesi sama asja koos. Võib tekkida tunne, et kui nii palju inimesi midagi teeb, siis peaksid sa nendega liituma. Sa kardad millestki ilma jääda.

Tegelikult jääd sa ilma ainult tagajärgedest, mis taolise karjamentaliteediga kaasnevad.

Tõsi, olukord ei ole alati nii ekstreemne. Tihtipeale on liidrite järgimine hea idee, sest tee ei pruugi olla halb. Samas ei peaks sa finišijoonel olema viimaste seas – selleks peaksid valima ka enda tee. Keskendu sellele, et luua omaenda suund.

Pea liiva alla peitmine

Edu ei tähenda seda, et sa pead olema täiuslik. Sa pead vigade osas olema enda vastu aus ning õppima tulemustest, mida sa saavutad. Sa ei pea teesklema, et sa oled tegelikkusest edukam. See takistab sinu tegevusi, mis sind tegelikult eesmärkide poole viivad.

Miljonäriks saamine ei ole ühe suurepärase idee omamine ja selle teostamine. See on väikeste sammude astumine, mis viib sind eesmärgile lähemale. Kui sul on õigus, siis sa jätkad liikumist. Kui sul ei ole õigus, siis sa muudad kurssi ja jätkad liikumist. Vead võimaldavad sul lõpuks edu saavutada.

Teiste süüdistamine

See on tõenäoliselt kõige tähtsam õppetund, mis sul tuleb endale selgeks teha. Kui sa proovid olla imeline, siis sa teed paratamatult väga palju vigu. Sa teed inimestele haiget, lood pettumust ning tekitad segadust ja kaost. Pärast selliseid sündmusi on kõige parem vabandada.

„Ma vabandan,“ on kõige parem viis ennast väljendada. Ära too välja erinevaid põhjuseid, miks asjad sinu arvates nii läksid. Ütle need sõnad ning ole siiras. Tulemused on üllatavalt head. Sa lahendad probleemid palju kiiremini, kliendid hakkavad sind austama ja inimesed tahavad sinuga rohkem suhelda.

Hetkel kuum