Äripäev • 20. märts 2019 kell 13:19

Kinofirma seletab paigalseisu kehvema filmivalikuga

Forum Cinema juhatuse liige Kristjan Kongo.  Foto: Andras Kralla

Forum Cinemas teenis eelmisel aastal veidi väiksema kasumi ja ka käive jäi pisut aasta varasemale alla, selgub kinofirma aastaaruandest.

Infopanka jõudnud aruande järgi teenis Forum Cinemas 2018. aastal 9,78 miljoni eurose käibe juures 0,70 miljonit eurot tegevuskasumit. 2017. aastal oli ettevõtte müügitulu 9,96 miljonit ja tegevuskasum 0,82 miljonit eurot.

Ettevõte põhjendas müügikäibe 1,5% suurust langust peamiselt väiksema vaatajate arvuga. Vaatajaid oli 9 protsenti vähem kui 2017. aastal, mis tulenes aruande teatel kehvemast filmivalikust ja tihenevast konkurentsist nii Tallinna kui ka Tartu turul.

Keskmine piletihind kasvas aastaga 5 protsenti. Vaadatuimad filmid olid „Bohemian Rhapsody“, „Klassikokkutulek 2“ ja „Venom“.

Eelmsiel aastal keskendus Forum Cinemas kinokülatuste positsiooni hoidmisele Tallinnas ja Tartus, Viljandi kino avamisele ning uute kinoprojektide otsimisele.

Aruandeaasta lõpus töötas ettevõttes 82 töötajat (täistööajale taandatult) ja aastaga töötajate arv kahanes nelja võrra.

Forum Cinemas hoiab käigus kinosid Coca-Cola Plaza, Centrum ja Ekraan.

Hetkel kuum