• Jaga lugu:

  Ainult oma tiigis istudes rahapesu tõkestada ei saa

  Rahapesijate tegevus on automatiseeritud ja see tähendab, et ka meie peame rahapesu tõkestamiseks ehitama targemaid lahendusi ning tegema piirideülest koostööd, ütles rahapesu andmebüroo juht Matis Mäeker saates "Äripäeva fookuses".

  Oma tiigis istudes ei ole võimalik rahapesu edukalt tõkestada, märkis ta. „Kui räägime professionaalsetest rahapesijatest, kes pesevad väga suurtes kogustes raha, siis ei tee inimesed ülekandeid ega logi internetipanka. Neid ülekandeid teevad masinad, mis otsustavad, kuhu raha äheb, millises summas läheb, millisel hetkel seda raha jaotatakse laiali, millisel hetkel toimub valuuta konverteerimine, millisel hetkel raha tagasi tuleb, millised äriühinguid ja füüsilisi iskuid kasutatakse ja kust see raha lõpuks välja tuleb justkui legaalse rahana. Kõike seda teevad masinad,“ kirjeldas Mäeker.

  Tema sõnul peavad pangad rakendama targemaid riskipõhiseid lahendusi ja ei saa suhtuda sarnaselt kõigisse oma klientidesse. „Pank ei saa panna kliendiks olevat pensionäri ja suuremahulist äri ühele pulgale,“ lausus Mäeker.

  Matis Mäeker räägib saates enda eesmärkidest rahapesu andmebüroo juhina, rahapesuga seotud suundumustest, nn Danske skandaali mõjust ja õppetundidest. Samuti aga enda koolipõlvest ja hobidest ning sellest, miks temast ei saanud tipptasemel võrkpallurit ja miks ta ei taha töötada advokaadina.

  Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
   Telli Äripäev
   Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
   Jaga lugu:
  • Hetkel kuum