Allar Jõks: kultuuri rahastamine januneb soovitajate järele

  Kultuurist kaugemale jäävate erialade inimesed ja ettevõtjad vajavad nõu ja sissevaadet, et oskaks toetusi sihtida, rääkis kultuuri rahastamisele keskenduvas saates advokaadibüroo Sorainen partner Allar Jõks.

  “Meil advokaatidena on raske otsustada, milline projekt on hea, milline noor muusik andekas. Vaja on süsteemi – keegi teab, kes ja kus kõige rohkem tuge vajab,” selgitab Jõks oma mõtet.

  Sorainen annab näiteks sel aastal välja 10 000 eurot kultuurivaldkonnale. Selliste summade jagamisel aitaks soovitussüsteem toetusi paremini sihtida ja aega kokku hoida, leiab ta. “Selleks, et teha väga põhjalik case study, võtta iga toetustaotlus lahti ja uurida tausta, see võtab ju aega. Ja mida suuremad on summad, seda paremini peab projekti vajalikkus olema põhjendatud.”

  Toetuse küsijatele edastab Soraineni partner aga mõtte, et ettevõtte postkasti ummistamine ei aita – oma hääl tuleb viia õigete inimesteni.

  Milliste põhimõtete alustel toetab kultuuri nii Sorainen kui ka Allar Jõks isiklikult ja kuidas vaatab ta tagasi kultuuriasutuste nimel valitsuse kohtusse kaebamisele, seda saab kuulata lähemalt saatest.

  Saadet juhib Mai Kroonmäe. 

  Fotol Allar Jõks. 
  Foto: Äripäev

  • Kultuur veab majandust
  • 03.11.2022
  KIIRUS:
  Allar Jõks: kultuuri rahastamine januneb soovitajate järele
 • Hetkel kuum